ANA SAYFA
13 Ocak 2022 ( 264 izlenme )
Reklamlar

Recep Yazıcıoğlu'nun başhekimi görevden alma hikayesi nasıldır?

O ki sıra dışı bir kişilikti. Ülkesi için  kaymakam ve vali olarak çok değerli işlere imza attı. Trafik kazası  sonrası hayatını kaybetti ama bu kaza mıydı başka bir şey mi henüz  aydınlatılamadı ve aydınlatılacak gibi de görünmüyor... 
İşte o memleket sevdalısı, toplum insanı Recep Yazıcıoğlu’nun bir anısı....
"Rahatsızım tedavi olmak istiyorum"
Aydın Valiliği'ne atandığında, henüz üç dört günlük valiydi. Nazilli SSK Hastanesi ile ilgili bir şikayet kulağına geldi...
Hiç vakit kaybetmeden tebdili kıyafet hastaneye gitti. 
Acil bölümünden içeri girdi ve görevli bir hemşireye “Başhekimin odası nerede?” diye sordu.
Hemşire  şöyle bir baktı Yazıcıoğlu'na ve küçümseyici bir ses tonuyla "Üst kata  çık, koridorun sonundan sağa dön, sondaki oda" dedi. 
Yazıcıoğlu üst  kata çıktı. Başhekimin odasını buldu. Kapısı açıktı ama başhekim  odasında yoktu. İçeri girdi. Tam o sırada başhekim geldi ve "Buyurun ne  istiyorsunuz?" diye sordu. Yazıcıoğlu, rahatsız olduğunu, tedavi olmak  istediğini ama parası olmadığını söyledi. 
Başhekim kendisine "Burası  hayır kurumu değil, paran yoksa tedavi olamazsın" cevabını verdi.  Yazıcıoğlu, "Devletin görevi vatandaşına bakmak değil mi doktor bey?"  dedi. Başhekim sinirlendi ve Yazıcıoğlu'nu odasından kovdu.
Makam aracıyla hastaneye!
Sessizce  aşağı indi, hastanenin iki sokak arkasında bekleyen makam aracına  bindi. Arabada onu bekleyen yardımcısına "Gerekli yazışmalar hemen bugün  yapılsın yarın görevden alınma yazısını kendisine bizzat ben vereceğim"  dedi...
Ertesi gün bu sefer resmi giyimli, kıravatlı, takım elbiseli olarak elinde bir kağıtla hastaneye gitti...
Bu sefer makam aracı hastane girişine kadar geldi...
Herkes  şaşkındı... Dün gördükleri yamalı pantolonlu, kasketli, yırtık gömlekli  adamın meğerse yeni atanan Aydın Valisi olduğunu gördü.
Hiç vakit kaybetmeden başhekimin odasına çıktı, içeri girdi.
Başhekim dona kaldı...
“Siz? Ama siz!” dedi...
Yazıcıoğlu, “Bugün itibariyle başhekimlik unvanından azledilmiş bulunmaktasınız” dedi ve elindeki görev azli belgesini uzattı.
Peki sonra ne mi oldu?
İstedikleri şeyleri ve tayinlerini yaptıramayanlar valiyi Ankara’ya şikayet etti ve Yazıcıoğlu Aydın’dan Erzincan’a gönderildi.


DEĞERLİ VE GÜZEL İNSANI SAYGI VE ÖZLEMLE ANIYORUZ…

Önerilen İçerikler

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ADEM GÜNEŞTEN 100 EĞİTİCİ FİLM ÖNERİSİ JUDAS 'ın öpücüğünün duygulandıran hikayesi A'dan Z'ye Tüm Köpek Cinsleri ve Özellikleri Bulgur Yıkanır mı?