HABER
08 Mart 2019 ( 36 izlenme )
Reklamlar

Yeni Askerlik Sisteminin Tüm Detayları Bakan Akar Açıkladı

Yeni askerlik sistemi ile ilgili tüm detaylar belli oldu. Bakan Akar yeni askerlik sisteminin tüm detaylarını açıkladı. Önümüzdeki dönemde yeni askerlik sistemiyle ilgili tüm merak edilenler haberimizde
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, konuk olduğu Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası'nda 

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Bakan Akar'a soruları, AA Ankara Haberleri Editör Yardımcısı Dilara Küçükerdoğan ile muhabirler Aynur Ekiz, Burcu Çalık, Ayşe Boztepe, Aybüke İnal, Yasemin Kalyoncuoğlu, İlkay Güder, Merve Yıldızalp ve Esin Işık yöneltti.

Bakan Akar'a ise programda Milli Savunma Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Tanıtım Subayı Binbaşı Nadide Şebnem Aktop, Binbaşı İlke Doğruoğlu, Binbaşı Rengin Gizem Mukanbay ile sivil memur Buket Kalender eşlik etti.

YENİ ASKERLİK SİSTEMİ
Sistemde en önemli husus şunlar; Bir, yükümlü kaynağımız var. Bu yükümlü kaynağı geldiğinde her sene takriben 700 bin gencimiz askerlik yaşına geliyor.

Dağılım ışöyle olacak, bir bedelli askerlik, iki yükümlü erbaş ve erler, üç yedek astsubay, daha sonra da yedek subaylık. Ve beşinci parça da dövizli askerlik. Bunlar sürekli olacak.

İhtiyaçtan fazla bedelli askerlik başvurusu olursa, kura çekilecek

AA

Önerilen İçerikler

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Doğum Lekeleriyle Dünyaya Geldi, Doktor Gerçeği Açıklayınca Çok Şaşırdı Okulda Öksürürken Hayatını Kaybetti. Küçük Ecrin'in Sır Ölümü Minik Leyla Cinayetinde Flaş Gelişme Sınıf Arkadaşlarının Kıyafetleriyle Dalga Geçen Çocuğa Bakın Anne Ne Ceza Verdi