SAĞLIK
05 Mart 2019 ( 2 izlenme )
Reklamlar

Uyku Süresi Ne Zaman Önemlidir

Eğer öğleden sonra kestirmek için bir mazeret istediyseniz, başka yere bakmayın. Finlandiya'da, ofis çalışanları, çalışma saatleri arasında rehberli uyku molalarına katılarak, iyi dinlenmenin ve ihtiyaç duyulan molaların değerini giderek daha fazla kabul etmektedir.Yetişkin uyku zamanları, yüksek stresin üretkenliği azalttığı Finlandiya toplumunda hızla yayılıyor. Uykusuzluk zamanları iş yerlerinde resmi olmaktan uzak olsa da, birçok şirket sessiz odalar sağlıyor ve işçilerin rahatlayabileceği mola odaları sunuyor .


Ayrıca rehberli uyku zamanları, 30 dakikalık rehberli uyku zamanının bitkin ofis çalışanlarının gençleşmesine yardımcı olabileceği belirli yoga stüdyolarında da bir eğilim olarak ortaya çıkmıştır . Eğitimli bir profesyonel, dijital uyaranlardan arınmış, rahatlama zirvesine ulaşmada küçük bir gruba yardım eder.


Finli bir profesör ve uyku uzmanı , işteki uyku zamanlarının meslektaşları arasında güçlü bağlar ve sürdürülebilir arkadaşlıklar oluşturmak için özellikle yararlı olabileceğini savunuyor. Uyurken, çevremize karşı daha savunmasız ve güven duyuyoruz, bu yüzden  kiminle gerçekten ilgileniyoruz .Finlandiya'da, birçok batı ülkesinde olduğu gibi, gündüz uyumak çoğu zaman tembel olarak görülmüştür, ancak Fin uzmanlarına göre , bu değişmektedir. Yeterli derecede kaliteli uyku almak artık sayısız Finli tarafından bir beceri ve önemli bir başarı olarak kabul ediliyor  . Sonuçta, iyi uyku bizi üretken, tetikte ve yaratıcı yapan şeydir.

Finlandiya Büro İşçileri, Uyku Zamanının Neden Önemli Olduğunu ve Örneklerinin İzlenmeye Değer Olduğunu Gösteriyor
Uyku ile birlikte Finlandiya'da çalışma tarzları da değişiyor. Fin şirketleri, çok katı çalışma saatleri kurallarından uzaklaşıyor ve her çalışanın saatlerini düzenlediği ve bağımsız olarak ayrıldığı esneklikte olanları tercih ediyor. Çünkü herkesin uyku çizelgesi farklıdır , bu her işçinin ihtiyaç duydukları dinlenmeye olanak tanır.

Kendinizi gündüz kestiriyor musunuz? Gelecekte Fin yöntemini deneyecek misiniz? Düşüncelerinizi ve fikirlerinizi yorumlarda paylaşın!

Önerilen İçerikler

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Çocuğunuza en büyük zararı bu şekilde yaparak siz veriyorsunuz… Kaz Ayaklarını Yok Etmeye Doğal Muhteşem Çözümler Cep Telefonunu Ve Tablet Bilgisayarı Elinden Düşürmeyenler, Dikkat! UYARI ; Peygamber EFENDİMİZ Neden Yüz Üstü Yatmayı Yasaklamıştır