HABER
13 Mart 2019 ( 84 izlenme )
Reklamlar

Tavukların Tilkiye Yaptığına İnanamayacaksınız

Yok böyle olay: Kümese giren Tilki tavuklar tarafından öldürüldü. Tavukları yemek için kümese giren Tilki hayatının en büyük yanlışını yaptı ve bu hata hayatına mal oldu. Evet Kümesteki Tavuklar tarafında Tilki öldü. Bu ilginç olay Fransa'da yaşandı.
Fransa'nın kuzeydoğusundaki bir tavuk çiftliğinde, kümese girmeye çalışan bir tilkinin tavuklar tarafından öldürüldüğü belirtildi.
Fransız haber ajansı AFP'nin haberine göre, Le Gros Chene tarım teknik lisesinin kümes alanına giren tilki, kümeste mahsur kaldı.

Kümes alanının otomatik kapılarının gün batımıyla birlikte kapandığı ve kitlendiği, tilkinin de bu yüzden kümesten çıkamadığı belirtildi.

'SÜRÜ İÇGÜDÜSÜYLE HAREKET ETMİŞLER'

Ülkenin Brittany bölgesindeki okulun öğrencileri ertesi sabah tavukları kontrol etmek için kümese girdiklerinde tilkiyi ölü halde buldular.

Okul müdürü Pascal Daniel, AFP'ye konuşurken, "Köşede cansız halde yatıyordu. Tavuklar bir sürü içgüdüsüyle saldırmışlar. Birlik olup tilkiyi gagalayarak öldürmüşler" dedi.

Organik yumurta üretimi yapan tavuk çiftliğinde tavuklar gün boyu serbest bir şekilde dolaşıyor, akşamları ise kümeslerde tutuluyor.

Okul müdürü Daniel, bir önceki tilki olayının birkaç yıl önce yaşandığını ve çok sayıda tavuğun öldüğünü anlatıyor.

BBC Türkçe 

Önerilen İçerikler

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Hayat Kurtaran En İşe Yarar Pratik Bilgiler İşte yerli çamaşır deterjanınız Sekiz Yaşındaki Kız, İki Ay Sonra Üniversiteye Başlayacak Korkunç Olay! Dereye Atılmış Yeni Doğmuş Bebek Cesedi Bulundu