HİKAYE
12 Kasım 2018 ( 965 izlenme )
Reklamlar

Sürekli bana gelip “Babamla telefonla konuşalım” diyordu.

Sürekli bana gelip “Babamla telefonla konuşalım” diyordu. Ben de “Babanla artık görüşemeyeceğiz” diyordum. “İşe mi gitti, çok mu işi var. Derik’te mi” diye soruyordu. Baktı ki aramama süreci uzadı. Bir çocuk psikiyatristiyle birlikte hareket ederek “Baban bir daha gelmeyecek, o seni görüyor” gibi şeyler söyledim. Uyku problemi çok oldu. İyi geceler telefon konuşmalarını yapamadığı için uyuyamıyor. “Kötü rüyalar görüyorum” diyor. Televizyonda bir program izliyorduk, babasının video gösterisi geçti. Kulaklarını kapattı. “Anne kapatın televizyonu gece uyuyamıyorum” dedi. Çok etkilenmiş demek ki. Önceden en çok kimi seviyorsun derdim “Babamı ve seni” derdi. Son dönem sorduğumda “Sadece seni” diyordu. O kadar içime dokunuyor ki o “sadece” kelimesi. “Oğlum baban bizimle hala. Hep babamı ve seni seviyorum de tamam mı” dedim. Şimdi “Babamı ve seni” diyor.
Kabre götürdüm. “Oğlum buradan bir kapı açıldı baban cennete gitti. Orada seni bekliyor” dedim. “Anne biz de gidelim” dedi. Bizim gitmemiz için baban gibi güzel işler yapmaya ihtiyacımız var. Derik’te çalıştığı gibi cennette de bizim için çalışıyor. Biz de burada çalışacağız, sonra cennette buluşacağız” dedim. Çocuk rahatladı. Mezar taşını öptü. Çiçekleri sevdi.
Şehid Muhammed Fatih Safitürk'ün Eşi.

Önerilen İçerikler

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

OKUYUNCA GÖZLERİNİZ DOLACAK Evlilerin Yaşadığı Olay Resmen Bir İbret Vesikası "Keşke Yunan Galip gelseydi " Diyenlere: Yunan Subayların Hatıra Defterlerinden, Türk Soykırımı! ÖZGECAN ASLAN'IN KATİLİNİ CEZA EVİNDE ÖLDÜREN GÜLTEKİN ALANIN BASIN İLE PAYLAŞTIĞI MEKTUBU