SAĞLIK
11 Mart 2019 ( 10046 izlenme )
Reklamlar

Sizi 20 Yaş Gençleştirecek Maske

Cildinizde oluşan kırışıklara ve lekelenmeleri yok edecek mucize bir maske tarifi veriyoruz. İnsan cildi yaş aldıkça ister istemez bazı hasarlara uğruyor. Bu oluşan hasarları pahalı kremler kullanmadan doğal yollarla yok edebilmeniz mümkün.
İhtiyacınız olan her yerde bulunan aspirin . Evet aspirin mucizesi sayesinde 20 yaş daha genç görüneceksiniz

Güneş, beslenme, sigara tüketimi ve stres nedeniyle ciltte kırışıklar oluşur. Kırışıklıklar sadece yaşlanma belirtisi olarak bilinse de hava koşulları ve yaşama biçiminden kaynaklı olarak genç yaşta kırışmalar oluşabilir.Genç yaşta oluşan kırışıklıkların önüne bazı maskeler ile geçebilirsiniz.

LİMON VE ASPİRİN MASKESİ

MALZEMELER:
– 3 adet aspirin,
– 3 yemek kaşığı limon suyu

YAPILIŞI:
Bir kasede aspirin ve limonu karıştırarak eritin. Aspirin yapışkan kıvama gelince yıkanmış yüze sürerek 10 dakika boyunca bekletin ve ardından yüzünüzü durulayın.

BAL, YOĞURT VE ASPİRİN MASKESİ

MALZEMELER:
– 5 aspirin,
– 1 yemek kaşığı yoğurt,
– 1/2 yemek kaşığı bal

YAPILIŞI:
Aspirini ufalayarak bal ve yoğurtla karıştırın. Temiz cilde maskeyi sürün ve yarım saat bekletin. Maske kuruduktan sonra ılık su ile durulayın.

ASPİRİN MASKESİ

MALZEMELER:
– 3 adet aspirin,
– 3 yemek kaşığı ılık su

YAPILIŞI:
Aspirin ve suyu yapışkan bir kıvama gelene kadar karıştırın. Temiz yüze maskeyi sürün ve 10 dakika boyunca bekletin. Daha sonra ılık suyla durulayın.

3 maskeyi de hafta 1-2 kere uygulayabilirsiniz. Her maske uygulamasından sonra cildi tonik ile silin ve nemlendirici uygulayın.

NOT : Hassas ve alerjik cilt yapısına sahip kişilerin doktor kontrolünde uygulaması gerekir.

Önerilen İçerikler

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Tek kelimeyle HARİKA! Minik hastasının korkusunu yenmek için ona ufak bir sihirbazlık gösterisi yapan bu dişçi büyük alkış topladı Uykudan Önce Alın ve Her Sabah Daha Zayıf Düz Karınla Uyanın! Güzellik Endüstrileri Bu 11 Sırrı Bilmenizi İstemez Her gün bal yemeye başlarsanız vücudunda 8 inanılmaz şey olacak