HİKAYE
26 Ekim 2018 ( 1210 izlenme )
Reklamlar

Şeker Komasından Ölen Dilara Parasızlıktan Doktora Gidememiş


Şeker komasına girerek hayatını kaybeden 17 yaşındaki Dilara Kilcioğlu'nın ardından, sosyal medyadan paylaşım yapan genç kadının doktoru Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlknur Arslanoğlu, genç kadının Zonguldak'ta yaşayan ailesinin maddi imkansızlıklar nedeniyle kendisini kontrole getiremediğini, belirterek üzüntüsünü ifade etti.

"İçim acıyarak paylaşıyorum. Evet, bizim hastamızdı. Ama evet, bir yıldan fazladır görmüyorduk. Ama altın kalpli bir babacığı vardı ve anneciği. İster miydi onlar kontrolleri aksatmayı. Ama kolay mıydı iki kızı (ikisi de diyabet) okutmak, büyütmek, evermek, üretken bir vatandaş yapmak. O babanın ve annenin çocuk gözleri, çökmüş omuzları. Ablanın gölge düşen gelinlik hayalleri. İnanamıyorum, inanmak zorundayım. Türkiye'nin gerçeği. İsveç'te yüzde 95 sensör kullanırken, bizde yüzde kaç yol parasından kontrole gidemiyor? Ben yazdım, yazdım, yazdım. Daha öğreneli 15 dakika oldu. Bilmiyorum iyi mi ettim? Doğru mu dedim? Şimdi gidip ağlamak istiyorum."

evrensel.net

Önerilen İçerikler

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

KUZU Nasrettin hoca dalgın dalgın yürüyormuş… Yıllarca Fırıncılık Yapıp 53 Yaşında Tıp Fakültesini Bitiren Mustafa Ercüment Alat İşgal dönemi İstanbul İstiklal Caddesi, bayraklara dikkat edin...