SAĞLIK
13 Nisan 2019 ( 9 izlenme )
Reklamlar

Sabah Uyanır Uyanmaz Üzümlü Su İçerseniz Vücudunuzda ne Olur?

2000'li yıllardaki üzüm asma üzerinde kuru üzüm bulunduğunda insanlar kazayla kuru üzümleri tanıdılar ve bu, şimdiye kadarki en önemli yiyecek keşiflerinden biriydi. Bu kurutulmuş meyvede bol miktarda bulunan vitaminler, lifler ve mineraller, doktorların ve beslenme uzmanlarının hastalarına tavsiye ettikleri harika bir süper gıda olmasını sağlar. Bir gecede suya batırırsak kuru üzümleri daha da faydalı hale getirebileceğiz ortaya çıktı  . Su, bir kuru üzümün ve onun cildinin tüm minerallerini ve besinlerini çözerek bu güçlü meyvenin sağlık özelliklerini artırır.

Karaciğeriniz ve bağırsaklarınız toksinlerden daha kolay kurtulacak.


Ayurveda takipçileri uzun süredir karaciğerde ve bağırsak temizliğinde kuru üzüm suyu kullanıyorlar . Aslında, kuru üzüm detoksifiye özellikleri vardır açıklandığı göre antioksidanlar ve diyet lifi, büyük miktarda bu kuru meyve buldu.

Antioksidanlar karaciğerimizin düzgün çalışmasına ve tamamen detoksifikasyon fonksiyonunu yerine getirmesine yardımcı olurken, lifler dışkıya kütle ekler ve bağırsak hareketi sayısını arttırır, böylece kolon ve bağırsakların temizlenmesine yardımcı olur  . Aç karnına alındığında, kuru üzüm suyu “daha ​​hızlı” çalışacaktır, sırılsıklam üzümleri, kuru üzüm suyu ile birlikte yemeyi unutmayınız.

Uzun sürecek hızlı bir enerji artışı elde edersiniz.

Bilim adamları ve spor uzmanları üzüm olabileceğine inanıyoruz hizmet olarak  enerji barları için iyi bir yedek . Kuru üzüm, çok miktarda lif ve mikro besin içerir ve ilave bir şekere veya yapay aromalara sahip değildir; Sabah alınan kuru üzüm suyu sizi önümüzdeki gün enerji ile doldurur veya güçlü bir çalışmadan önce de almaya çalışabilirsiniz  .Kötü kolesterol seviyeniz düşecek ve kan basıncınız dengelenecek.

Çalışmalar ve klinik araştırmalar , kuru üzümlerin diğer yaygın atıştırmalıklara kıyasla lif, potasyum, fito-besinler ve antioksidanlar bakımından oldukça zengin olduğunu göstermiştir . Düzenli kuru üzüm yiyen insanlar var alt sistolik ve bu kurutulmuş meyve asgari miktarda yiyenlerde kıyasla diyastolik kan basıncı. Dahası, kuru üzüm yemek , okside düşük yoğunluklu kolesterol seviyesini düşürür ve bu da kardiyovasküler hastalık gelişme riskini önemli ölçüde azaltır .


Kuru üzüm suyunun nasıl yapılacağı hakkında birçok tarif var ve bunlardan birini  bu videoda bulabilirsiniz. Araştırmalar ve insanların düzenli olarak kuru üzüm yemeye dair deneyimleri, sağlık açısından birçok yararı olan gerçek bir süper gıda olduğunu kanıtlıyor. Bununla birlikte, kuru üzüm suyunun sağlıklı beslenmenize iyi bir besin katkı maddesi olarak hizmet etmesine rağmen, ilacın yerine geçmediğini unutmayın .

Karaciğer, kalp, tansiyon veya vücudunuzun diğer organları veya sistemleriyle ilgili herhangi bir sorununuz varsa, sizi muayene edecek ve gerekli tıbbi tedavileri ve diyeti yazan doktoru ziyaret edin.

Sabah hiç kuru üzüm suyu içmeyi denediniz mi? Sonuçlardan memnun kaldın mı? Aşağıdaki yorumlardaki deneyiminizden bahsedin!

Önerilen İçerikler

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Soğanı Kesip Elinin Üstüne Koydu.Nedenini Öğrenince Aynısını Siz De Yapacaksınız. Küçüklüğünden Beri Balık Gibi Kokan Öğretmen İntihar Etme Aşamasına Gelir, İnternetten Yaptığı Araştırmayla Şok Olur Brezilya Diyeti ile 1 Ayda Kolayca 12 kg Verebilirsiniz… Sağlıklı Bağırsaklar İçin 6 Öneri