İLGİNÇ
16 Nisan 2019 ( 126 izlenme )
Reklamlar

Otelde Bulunan Yataklarla İlgili Bu Bilgileri İlk Kez Duyacaksınız: Otel Yataklarının Alt Kısmında Bulunan Çeyrek Pike Ne Amaçla Kullanılıyor?

Öğrenince çok mantıklı geliyor ve ben bunu biliyordum-bilmiyordum düşünceleri arasında kalıyorsunuz.
işten sebep yıllardır bol bol seyahat eder, otellerde konaklarım. haliyle birçok kişi için önemsiz olan birçok şey benim dikkatimi çeker. bunlardan biri de otel yataklarının alt kısmında bulunan, çeyrek pike şeklindeki örtülerdi.

yıllar yılı bu örtünün amacının ne olduğu bilincimin derinliklerinde dönüp duran bir soruydu. ta ki bir gün yorgun argın işten gelip kendimi yatağa atıncaya kadar.

yatağa uzandığımda resmen aydınlandım. evet o saçma örtü sadece dekoratif bir nesne olarak orada bulunmuyordu. onun da bir amacı vardı.

ayakkabılarınızı çıkarmadan yatağa uzandığınızda yatağınızın kirlenmesini önlüyordu.

 bunu bilmeyecek ne var" dediğinizi duyar gibiyim. hahha...yer mi anadolu çocuğu, çoğu kişinin bunu bilmediğini gösteren argümanımla geldim. hatta otel yetkililerinin dahi. ne mi? gittiğiniz otellerde dikkat edin; çoğunda house keeping ikinci günden sonra o örtüyü tekrar yatağın üzerine koymaz çünkü ne işe yaradığını bilmez.
 evet gerçekten de bunu hak ediyorum. özellikle bu aydınlanmayı yaşamadan önce yaptığım google aramaları esnasında başka derdim olmadığı aşikar. en kötü günüm öyle olsun (hehe).

Ekşişeyler

 

Önerilen İçerikler

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ENGELLİLERİN HAYATINI KOLAYLAŞTIRABİLECEK BİR PROJE BELKİ BİRİLERİNE YARDIMIMIZ DOKUNUR Dilencilerin Kucağındaki Çocuklar Neden Sürekli Uyuyor Kulaktaki bu noktaya dikkat! Karaman'da 30 yaşındaki bir adam yediği dürümün boğazına kaçması sonucu hayatını kaybetti.