EĞİTİM
14 Ekim 2018 ( 60226 izlenme )
Reklamlar

Okullarda yaz tatili kalkıyor mu?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk eğitimin geleceğine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Okulların yıl boyu açık olması gerektiğini savunan Selçuk, tatil sürelerinin de değişmesi gerektiğine dikkat çekti. 

Selçuk'un açıklamalarından önümüzdeki dönemde uygulamaya konulacağı anlaşılan husus şöyle: Okulların takvimi “tarım toplumuna göre düzenlenmiş” ama bilgi toplumuna geçilen dönemde bu yetersiz. Okullar yıl boyu açık olmalı. Her eğitim bölgesi için ayrı bir takvim oluşturulmalı. En fazla 10 haftalık eğitim süresinden sonra 2 ya da 3 haftalık bir tatil olmak üzere 40 haftalık bir eğitim öğretim faaliyeti olmalı. Ancak ülke genelinde Ağustos ayının son iki haftası ve Eylül ayının ilk haftası ortak tatil olmalı. Yıl boyu açık eğitim sistemi sayesinde öğrencilerin uzun tatillerde öğrendiklerini unutması da azaltılacak. MEB konuyla ilgili henüz açıklama yapmadı. 

Önerilen İçerikler

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

FAKİR BAYKURT’UN ANNESİYLE YAŞADIĞI İLGİNÇ ANISI TÜM ÖĞRETMENLERE DERS OLACAK NİTELİKTE Türkiye'de Yaşayan Japonların Gözünden: Türkler Nasıl İnsanlar? Doğru Ebeveynlik Yaptığınıza Dair İşaretler 7 Dakikada Temel Matematik Ana Kurallar. Her öğretmen ve öğrenciye lazım...