SAĞLIK
13 Nisan 2019 ( 122 izlenme )
Reklamlar

Öksürük Ve Bronşiti Tarihe Karıştıran Doğal Karışım

Öksürük çok rahatsız edici sağlık sorunlarından biridir. Hangi ilacı kullansanız dahi genelde hiç bir ilaç bu konuda çözüm olmuyor. Bu rahatsız edici durumdan evinizde bulunan malzemeler sayesinde yok edeceksiniz
Öksürük şurupları ve haplar, hasta olduğunuzda işe yarayabiliyor. Ancak evde hazırladığınız karışımla, hasta olmamak mümkün. Hem de tadı acı gelen öksürük şuruplarını içmek zorunda kalmayacaksınız.

Muz ve balın birbirleriyle muhteşem uyumu ve sağlığınıza faydası sayesinde, bronşit ve kuru öksürükten kurtulacaksınız.

En iyisi de karışımın tadının öksürük şurubuna nazaran harika olması. Kış kendini yavaşça hissettirirken, bu karışıma ihtiyacınız olacak. Denemekten zarar gelmez! 

Malzemeler:
400 ml ılık su
2 adet muz
2 yemek kaşığı bal

Hazırlanışı:
1- Muzları soyun ve plastik kaşıkla ezin (Muzları metal kaşıkla ezmeyin. Metal ile meyve temas ettiğinde, meyve çabuk bozulabiliyor ve sağlığınıza da zararlı).

2- Ezilmiş muzları seramik veya cam bir kâseye koyup üzerine ılık su ilave edin. 30 dakika dinlendirin.

3- Karışım soğuduktan sonra üzerine bal ilave edin. Karışımın iyice soğuduğundan emin olun çünkü bal, sıcak su ile temas etmesi halinde besleyiciliğini yitirecektir.

4- Öksürük ve bronşite karşı doğal karışımımız hazır! Günde dört kez en fazla 100 ml olması şartıyla karışımı için. Unutmayın ki karışımı haftada beş gün içmeniz gerekiyor ve verdiğimiz tarif sadece bir gün için.

Kaynak: healtonlinecentral.com

Pahalı ilaçlar almak yerine ev yapımı, doğal ve sağlıklı karışımı deneyin. Arkadaşlarınızla karışımı paylaşmayı ihmal etmeyin.

Önerilen İçerikler

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Vücudun 6 Yağını Nasıl Ortadan Kaldırırsınız Kulak Çınlamasına Bu Yöntem Sayesinde Son Vereceksiniz Bağırsaklarımızın İkinci Beynimiz Olduğunu Biliyor Musunuz ? Neden Mi? Suya katınca kelliğin, bala katınca öksürüğün çaresi!