HİKAYE
27 Mayıs 2018 ( 86 izlenme )
Reklamlar

Öğretmen Derste Bir Hikaye Anlatır Ve!

Adam kendisini kurtarmak için karısını cankurtaranın dışına itiyor 

Hikaye, şiddetli bir fırtınada batmak üzere olan bir yolcu gemisinde bulunan bir çift hakkında. Bu nedenle, bir cankurtaran botunda kurtarmalarını istemek için kabinlerinden ve eğimli güverteden fırlıyorlar. Filikaya vardıklarında, bunlardan sadece birine yer olduğunu fark ederler. 

Hikayenin devamı aşağıda . Gerçekliğinden alındığını sanmıyorum, ama şüphesiz ki kişisel favorilerimden biri. Tarihin puanları inanılmaz derecede önemlidir ve bence bu hikaye tüm dersliklerde kullanılmalı. Eğer benimle aynı fikirdeyseniz, lütfen okuduğunuz anda paylaşın, böylece daha fazla insan bilme şansına sahip olur.
 
Bir öğretmen sınıfını cuma günü öğleden sonra topladı ve ağır bir fırtına geçirmekte olan bir gemiyle ilgili sınıfının hikayesini anlatmaya başladı:

"iki cankurtaran geldi ve erkek içine tırmanmaya başladığı an eşini itti. Kendisi de cankurtaran botu üzerinde atladı, daha sonra yavaşça fırtınalı okyanusa düştü. 

Kadın gemide kaldı ve kocasından sonra bağırdı, cankurtaran botu yavaş yavaş batan gemiden uzaklaştı.

Öğretmen öğrencilerine sordu: "Nasıl çığlık attı?"

Öğrencilerin çoğu heyecanla cevap verdi ve "Senden nefret ediyorum!" "Beni aldattı!" "Kahretsin çizme!"

Öğretmen daha sonra sınıfın arkasına sessizce oturan bir oğlanın dikkatini çekti. Kadının çığlık attığını düşündüğünü duyması için ona yaklaştı. Çocuk cevapladı, "Kadın sanırım bağırdı:" Çocuğumuza iyi bak! "

Öğretmen şaşırdı ve sordu: "Bu hikayeyi daha önce duydunuz mu?"

Çocuk başını iki yana salladı: “Hayır, ama annemin, küçüklüğümden birkaç yıl önce hastalığından ötürü ölmeden önce babamın söyledikleri tam olarak buydu.”

Öğretmen kolayca iç çekti ve çocuğa sıcak bir bakışla baktı: "Doğru cevapladın."

Hikayeyi anlatmak için geri döndü. 

Gemi battı. Adam eve gelerek kızını kendi başına büyüttü

Birkaç yıl sonra, adam öldükten sonra, kızı babasının eşyalarının arasından sıyrılan tozu toplayıp bir günlük buldu.


Annenin, geminin yolcu gemisinden ayrılmasından birkaç gün önce ölümcül bir hastalık teşhisi konulduğu ortaya çıktı. Kalabalık filikaya ulaştığında kritik bir anda, baba hayatta kalmak için tek şansını yakaladı.

Günlüğünde şöyle yazdı: "Seninle deniz dibine ne kadar batmak isterdim ki, hala kızımızı düşünmek zorundaydım. Ne yazık ki, sonsuza dek deniz dibinde yalnız kalmana izin vermeliyim. " 


Öğretmen hikayeyle tamamlandığında, bütün sınıf ağlamaklıydı

Tam anlamıyla bir pin-pin düşüşü duyabilirsiniz. 

Öğretmen, başlangıçta sessizce oturan öğrencinin tarihteki noktayı anladığını anladı. Dünyadaki tüm iyilik ve kötülük arasında, görülmesi zor olabilecek pek çok farklı sebep vardır. Her zaman tablodaki tüm bilgilere sahip değiliz, ancak başkalarını yargılamak kolay. 

Elbette, dostlarımıza ilk önce bir etiket koymadan önce anlamaya çalışırsak daha iyi olur mu?

Faturayı ödemeyi sevenler, parası olduğunu göstermek istedikleri için, belki de parayla dostluğa değer verdikleri için bunu yapmayabilirler.

İşyerinde fazladan iş arayanlar sadece aptal oldukları için değil, sorumluluk almanın bir değeri olduğunu düşündüklerinden dolayı.

Her zaman diğerlerinden önce özür dileyenlerin mutlaka yanlış olmaları gerekmiyor, ama çevrelerindeki insanlara değer verdikleri için buna teklif verebilirler.
Size yardımcı olmaya istekli olanlar, bunu bir şey borçlu oldukları için yapmazlar, çünkü sizi gerçek bir arkadaş olarak görürler.

Genellikle size sms gönderenler bunu yapmazlar çünkü kendileri için daha iyi bir şeyleri yoktur, belki de hep kalplerinde olduğunuz için.

Bir gün hepimizin birbirinden ayrılması gerekecek. Her şey hakkında konuşmamızı kaçıracağız; sahip olduğumuz tüm rüyalar.

Günler, temaslar giderek yaygınlaşana kadar aylar, yıllar geçecek. Bir gün, çocuklarımız resimlerimize bakacak ve "Bu insanlar kim?" Diye soracaktır.
Ve gülecek ve belki de gözyaşları dökülmeyecek, çünkü kalbiniz ısınıyor ve “Hayatımın en güzel günlerini geçirdiklerim” diyorsunuz. 


Lütfen hikayeyi tanıdığınız herkese paylaşın - birlikte bir fark yaratabiliriz. 

Önerilen İçerikler

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bu annelerin çocukları kısa boylu oluyor İbretlik Olay! Otuz senelik bir arkadaşımla telefonda bayramlaşıyoruz. Hayvan kesmiş yorgunluğunu anlatıyordu; Merhaba, ben Hasan. Şimdi on altı yaşındayım ve yurttan kaçmama sebep olan onlarca acı hatıradan biridir bu.