EĞİTİM
13 Aralık 2018 ( 61 izlenme )
Reklamlar

Mutlu Çocuk Yetiştirmek İçin 5 Sır

Çocuklarımızın okulda başarılı olmalarını, saygılı olmalarını, tavırlarını ve oyun alanında başarılı olmalarını istiyoruz. Ancak , ailemizi yetiştirirken mutluluğu nasıl ölçeceğiz?

Başarılarımızı büyük yaşam olayları aracılığıyla nesnel yollarla ölçüyoruz, işte terfi almak veya evlenmek gibi. Ve çalışmalar, yetişkinler için başarı ve mutluluk arasında pozitif bir ilişki olduğunu göstermiştir. Ancak, başarı ve mutluluğu ölçen çocuklar için yapmak kolay değildir.

Ailenizin Mutluluğunu Nasıl Ölçebilirsiniz?
Mutluluk, doğası gereği kişisel bir deneyimdir. Pozitif Psikoloji uzmanları, mutluluğun bilimini incelerler ve öznel iyi oluşu kendi yaşamınızdaki değerlendirmelerinizi ve b) duygularınızı ve duygularınızı tanımlarlar. ”

Çocuklarımız için en çok istediğimiz şey, onların mutlu olması için, o zaman hem kişisel hem de öznel mutluluğa bakmalıyız. Bu ebeveynler anlıyoruz gerektiği anlamına gelir değil sadece iyi notlar ya da çocuk mutluluğu katkıda büyük bir spor kazanmak değil, aynı zamanda iyi bir duygusal sağlığı.

İngiltere'de bir mutluluk uzmanı olan Profesör Richard Laynard, “Çocuklukta duygusal sağlık, gelecekteki mutluluğun anahtarıdır” diyor.

Çocuklarda duygusal sağlık çok erken yaşlarda başlar. Gelişimdeki mutlulukları, sağlıklı ve mutlu yetişkinler haline geleceklerini tahmin eder. Evet, sınıftaki ve dışındaki başarılar bir rol oynar, ama mutluluğa, bunun nedeninden daha çok tepki verir .

Çocuğunuzun duygusal sağlığını artırmak için, mutlu bir çocuk yetiştirmenize yardımcı olmak için aşağıdaki ipuçlarını dikkate alın. Unutmayın - her çocuk farklıdır, bu nedenle bu ipuçlarının çocuğunuzun ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacak şekilde uyarlanması gerekebilir.

1. Mutlu bir yetişkin ol
Çocuklarımız her zaman bir örnek olarak bize bakıyor ve sağlıklı ve mutlu çocuk yetiştirmek istiyorsanız, kendi mutluluğunuza odaklanarak başlayın. Bu her zaman mutlu olacağınız anlamına gelmez - bu gerçekçi değildir. Bunun anlamı, çocuklarınız için olumlu duygusal sağlığı modellemek olacaktır.

2. İlişkileri teşvik edin
Çocuğunuz sevilmek, anlaşılmak ve arzulanmak istiyor. Ailenin, akranlarının, komşularının ve toplumun ilişkilerini geliştirmeyi ve sürdürmeyi öğrenmelerine yardım etmek onların duygusal sağlığını artırabilir. “Çocukluğa bağlı bir çocukluk mutluluğun anahtarıdır” diyen Edward Hallowell, bir çocuk psikiyatristi ve Çocukluk Çağı Çocukluk Kökenleri'nin yazarı .

3. Duygusal zekayı öğretin
1 numaraya geri dönün! Çocuğunuza ne yaptığınızı öğretin. Duygularını empati kurun, etiketleyin ve doğrulayın ve bir dizi duygunun normal ve sağlıklı olduğunu onlara açıklayın. Duygularının ne olduğunu belirlemelerine yardımcı olmak, onları gerçek olarak doğrulamak ve çocuğunuzun bunlarla nasıl başa çıkacağını ve onlara sağlıklı ve üretken bir şekilde nasıl ifade edeceğini anlamasına yardımcı olmak önemlidir.

4. Pratik şükran
Minnettarlığın, bir bireyin mutluluğu üzerinde olumlu bir etkisi olduğu tutarlı bir şekilde gösterilmiştir. Çevremizdeki daha dikkatli ve minnettar olduğumuz için, daha mutlu oluruz. Çocuğunuzla düzenli olarak, hem büyük şeyler için (örneğin, “sağlıklı olduğun için çok mutluyum!”) Hem de küçük şeyler için minnettar olursun (yani güneşin parlamasından dolayı minnettarım) bugün).

5. Övgü
Hepimiz bildiğimiz şeyin özellikle çocuklar için takdir edildiğini bilmek istiyoruz. Her gün çok fazla şey öğreniyorlar ve doğru şekilde yapmaya çalışmakta zorlanıyorlar, bu yüzden onlara öğrettiğin şeylerde çok çalıştıklarını görünce onlara  söyle! İyi yapılmış bir iş için olumlu güçlendirme biraz zaman alır, ancak kişisel mutluluğa giden yolda uzun bir yol kat eder.

Bu ebeveynlik anlayışı, modern aileler için dijital bir ebeveynlik uygulaması ve eğitim kaynağı olan Zift tarafından sağlandı .

Kaynak : https://www.sittercity.com/parents/resources/5-secrets-raising-happy-child

Önerilen İçerikler

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ÖĞRETMENLER ve ANNELER BU VİDEOYU CİNSEL İSTİSMAR KONUSUNDA ÇOCUKLARI BİLİNÇLENDİRMEK İÇİN ONLARA İZLETİN Dünyanın en zor 9 sorusuna cevap vermek ister misiniz? Atamaları whatsapp'tan paylaşan müdür görevden alındı Çocuklar Reklamları Ve Klipleri Neden İlgiyle İzler