HİKAYE
14 Mart 2019 ( 4 izlenme )
Reklamlar

Michelle Obama, Hayatını Mutlu Eden 7 Kural Paylaşdı

Michelle Obama'nın Becoming adlı hatırası resmen ABD'deki en çok satan kitap olarak seçildi . Bu dürüst ve samimi kitapta Michelle, yaşamının öyküsünü Chicago'daki ailesiyle geçirdiği erken çocukluğundan ABD'nin İlk Kadını olarak anlatıyor. Mutsuz ve mutlu anılarını, korkularını ve şüphelerini, yüzleşmek zorunda kaldığı sıkıntıları ve engellere rağmen güçlü ve başarılı kalmasını sağlayan kararlarını paylaşıyor.


1. Başarısızlıklarınızı öğrenme fırsatı olarak alın.


2016 yılında Michelle Obama, kız çocuklarının eğitime erişimi hakkında uluslararası bir tartışmaya katıldı. Konuşmasında genç kız öğrencileri birbirlerini desteklemeleri ve başarısızlıktan korkmamaları konusunda teşvik etti. Michelle , “Hayatta başarmanın tek yolu ve öğrenmenin tek yolu başarısız olmak” dedi . “Bu başarısızlık değil, başarısızlıktan sonra yaptığın şeydir. İstifa ediyor musun Bırakıyor musun? Yoksa seni desteklemesine izin mi veriyorsun?

Bu düşünce, aynı zamanda, ilk First Lady'nin , göründüğü anda başarısızlık korkusuyla savaşmanın ne kadar önemli olduğunu vurguladığı kitapta da geliştirilmiştir . “ Başarısızlık, gerçek bir sonuç haline gelmeden çok önce bir duygu. Bu, kendiliğinden şüphe uyandıran ve sonra sık sık kasıtlı olarak korku ile yükseltilen güvenlik açığıdır. ”

2. Zorluklarınızı asla bir dezavantaj olarak değerlendirmeyin.
Michelle Obama, zorlukların üstesinden gelmenin ne demek olduğunu kesinlikle bilen bir kadın. Anılarında şöyle yazıyor : “Ben süslü, çoğunlukla beyaz kolejde işçi sınıfı siyah bir öğrenciyim. Her odadaki tek kadın, tek Afrikalı Amerikalı oldum. Sana ‘Princeton malzemeyi olduğunuzdan emin değilim” Princeton'da rehber öğretmeni, ona dedim’ olmadan bile Michelle'e herhangi bir soru sorma ve hatta onun kim olduğunu anlamaya çalışmıyoruz.

Ancak engeller ve önyargılar bu güçlü kadını mahvetmedi ve asla ayaklarından vurmadı. “Asla zorluklarını bir dezavantaj olarak görmemelisin. Bunun yerine, sıkıntıyla yüzleşme ve üstesinden gelme deneyiminizin aslında en büyük avantajlarınızdan biri olduğunu anlamanız önemlidir . Bunu biliyorum çünkü kendim gördüm, ” dedi Michelle öğrencilere motive edici bir konuşma yaparken.

3. Kendi değerinizi bilin ve kim olduğunuz için özür dilemeyin.


Üzücü, ancak banka hesabımızın büyüklüğünün, sosyal geçmişimizin, ten rengimizin ve diğer fiziksel özelliklerin sıklıkla birbirimize karşı tutumumuzu tanımladığı bir dünyada yaşıyoruz. Birçoğumuz kendimiz hakkında şimdi ve sonra yargılayıcı yorumlar duyuyoruz. Bayan Obama'nın bu konudaki tavsiyesi , “ Kendinizle ilgili değil, bu bunu söyleyen veya yazan kişi ile ilgilidir” demiştir. “ Onun kitabında olmak , bu prensibi canlı bir şekilde tarif eden çizgiler buluyoruz.

“Gönülsüzce kamusal hayata adım attığımdan beri, dünyanın en güçlü kadını olarak tutuldum ve“ öfkeli bir siyah kadın ”olarak tutuldum. İnternetin, benim hakkımda her şeyi sorgulayan bataklık kısımlarını duydum. Oturan bir ABD'li kongre üyesi popomla alay etti. Acı çektim. Öfkeli oldum. Ama çoğunlukla bu şeyleri gülmeye çalıştım. "4. Kendine öncelik vermeyi öğren.

Kız, kız kardeş, sonra eş ve anneler olan kadınlar sık ​​sık listenin sonuna gelirler. Michelle itiraf olduğunu evliliği belli bir aşamada o kendi mutluluk hakkında bu kadar umursamadı, kocasının hayatına kadar derine indim . “Barack'a, antrenman programlarına uyması için, örneğin düzenli olarak nasıl egzersiz yapacağımı bulmaya bile başlayamadığım için çok kızmıştım. Akşam yemeği için eve getirip getirmeyeceği üzerine, onunla ya da onsuz yemeklerin eğlenceli olmadığı için çok fazla enerji harcadım. ”


Her şey, kendi mutluluğundan sorumlu olduğunu fark ettiğinde değişti . Michelle, kızlarının ve kendi rahatlığının odak noktası olduğu yeni bir yordam başlattı. “ Rutin demirden kesildi, bu da Barack'ın sorumluluğunu ya zamanında yapıp yapmamasına ya da yapmamasına sebep oldu. Benim için bu, akşam yemeğini bekletmek ya da kızların sarılmak için uykulu olarak beklemekten çok daha anlamlıydı.

Güçlü ve merkezli olmaları ve aynı zamanda herhangi bir eski okul ataerkilliğine dokunmama dilekçelerime geri döndüler: Evin insanı eve döndüğünde hayatın başladığına inanmalarını istemedim. Babamı beklemedik. Şimdi bize yetişmek onun işiydi. "


5. Yeni hedefler belirleyin ve kazancınızı sayın.

Anı boyunca, Michelle yaşamının farklı dönemlerinde koyduğu hedefler hakkında konuşuyor. Bu, okul sınıfında belirlediklerinden, başkanlık görevinin bitmek üzere olduğu zamanlar ve Barack'ın düşündüğü hedeflere kadar geniş bir hedef yelpazesidir. Michelle her zaman mükemmel bir başarı elde etti ve kısmen kendine sormayı bırakmayacağı bir soruya yöneldi: “Yeterince iyi miyim?”

"Benim gevşek üniversite çocuk tavır altında, sessizce, yarım gizli tutan CEO gibi yaşadı ama sapmadan her kutuyu üzerine eğilmiş, başarı üzerinde duruldu. Benim yapılacaklar listesi kafamda yaşamış ve benimle her yere gitti. Ben değerlendirildi hedeflerim sonuçlarımı analiz etti ve kazancımı saydı. Tonoz atmak için bir zorluk olsaydı, tonoz ederim. "

6. Hayatınızı planlayın ve içinde olanlardan sorumlu olun.

Planlama esastır. Michelle'in ailesinde öğrendiği gerçek bu . “Sonuçta, önceden tahmin edildiğine inanan bir ailede büyüdüm - evde yangın tatbikatı yapan ve her şeyin başında ortaya çıkan bir şey. İşçi sınıfı topluluğunda ve engelli bir ebeveyni ile büyüyen, planlama ve dikkatin çok önemli olduğunu öğrendim.

İstikrar ve yoksulluk arasındaki fark anlamına gelebilir. Kenar boşlukları her zaman dar hissetti. Bir cevapsız maaş, elektriksiz bırakabilir; cevapsız bir ev ödevi, sizi üniversitenin arkasına ve muhtemelen üniversiteden uzaklaştırabilir. ”7. Zor zamanlarda eğlenin.

Bayan Obama, hayat zorlaştığında canlanmanın ne kadar önemli olduğunu biliyor. Eğlence ve kahkaha, yoldaki tüm engellerin üstesinden gelme ve etrafınızdakileri neşelendirme gücü verir. ABD ekonomisi sert bir şekle girdiğinde, insanları biraz daha mutlu etmenin yollarını buldu . Barack'ın iletişim personeli çok gösterişli ve maliyetli bulsa da, Beyaz Saray'da yerel çocuklar ve askeri aileler için leopar gibi giyinmiş bir Cadılar Bayramı partisine ev sahipliği yaptı .

In Becoming, Michelle recollects Barack'ın ekibi anlamsız veya hafif bakmadı ki Beyaz Saray'dan çıktı Tüm fotoğrafları izleme nasıl. “Bu her zaman benimle iyi oturmuyordu. Tecrübelerden, zor zamanlarda bile, özellikle de zor zamanlarda bile, gülmenin tamam olduğunu biliyordum . Özellikle çocuklar için, eğlenmenin yollarını bulmalısın. ”

Kaynak: https://brightside.me/wonder-people/michelle-obama-shared-7-rules-that-made-her-life-happy-and-you-can-adopt-them-too-660010/

Önerilen İçerikler

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

KADINLARIMIZ Termos 15 Yaşındaki Kızını Okulda Taciz Ettiler – Anne Okula Gidip Bakın Ne Yaptı İstediğiniz Hayatı Yaşamak için Başkalarının İznine ihtiyacınız yok