ANA SAYFA
30 Kasım 2019 ( 981 izlenme )
Reklamlar

Kısa Süre İçerisinde Pozitif Bir Zihin Yapısına Sahip Olmanızı Sağlayan 7 Şey

Pozitif bir insan daha mutlu ve sağlıklı bir birey olur. Pozitiflik insan hayatında olmazsa olmazlarından olmalıdır. Ama maalesef günümüz zor şartları buna engel olmaktadır. Siz yinede her zaman pozitif bir hal takınmaya özen gösterin
Zaman zaman enerjimizin çekildiğini koşuşturmanın içinde kendimizi olumsuzluklara fazla kaptırmış buluruz. Böyle anlarda negatifi pozitife çevirmek bir hayli güçtür. 7 yolla daha poizitif olmanın yöntemlerine bakalım.
1) Kendinize telkinlerde bulunun.

İlk başta garip gelebilir, fakat kendinizle konuşmak,kendinize yapabilceğiniz yararlı aktivitelerden biridir. Florida’da Orlando’da lisanslı bir zihinsel sağlık danışmanı olan Erin Parisi diyor ki:
"Kendimize karşı daha acımasız ve zorlayıcıyız, bu yüzden en iyi arkadaşımızla konuşur gibi kendimizle konuşalım.”

Bunu yaparken rahat etmek için olumlu ve kendinize ait sözler oluşturmayı deneyebilirsiniz.

Özgüveninizi Arttıran ve Her An Yapabileceğiniz 3 Bilinçaltı Telkini
2) İyi ya da kötü fark etmeksizin duygularınızı benimseyin.

Hayatınızda kötü şeyler oldu. Bir işi kaybetmek, birinden ayrılmak ya da yakın kaybı gibi olaylar yaşadınız.
Bu tarz durumlarda kendinizi biraz nefes almak için izin verin. Bu durumlar elbette yıpratıcıdır.
Eckler'e göre böyle durumlarda harika hissetmeyeceksiniz. Aksine berbat hissedeceksiniz ve aslında bu bir sorun değildir. Sorun şu ki kaygıyı veya kederi görmezden gelmeye, yok etmeye çalışmak, sadece bu duyguları yoğunlaştırıyor.
3) "Overthinking" adı verilen haddinden fazla düşünmeyi azaltmaya çalışın.

Hiç endişe ve endişe döngüsü içinde kendinizi kaybettiniz mi? Bu karanlık senaryolar hakkında uzun uzadıya düşünmek kendinizi karanlık senaryolar içinde kaybetmek demektir. Bu düşünceleri fark etmek ve fark etmenin ışığında kendimize gelmemiz iyi bir yol olacaktır.
4) Yorulan beyninizi temiz hava ile soğutun.

Doğada zaman geçirmenin olumlu düşünceyi arttırdığı kanıtlanmıştır. Dışarıda bir gezinti yapmak için dışarı çıkmak bir seçenek değilse, iş yerinize etrafınıza daha fazla bitki eklemeyi hatta kaygı veya stres oluştuğunda YouTube'da doğa manzaralarını izlemeyi deneyin.
Bir çalışmada, stres uyandırıcı bir film izleyen insanlar daha sonra doğaya ya da şehir yaşamına maruz kalmıştır. Sonuç? Tabiat Ana’nın güzelliğine bakmaya zaman harcayanlar stresten daha çabuk kurtulmuşlardır.

Japonların ShinrinYoku Yöntemiyle Şehir Hayatında Yorgun Düşen Ruhunuza Nefes Aldırın
5) Meditasyona şans verin.

Eckler, klişe bir öneri haline gelmesine rağmen, farkındalığın, daha olumlu olma yolunda önemli bir rol oynadığını söylüyor.
"Günde sadece birkaç dakikalığına yoğunlaşmak ve çevrenin farkında olmak bize her şeyin değişebileceğini öğretiyor, karanlık anlarda umutlanmayı hayata pozitif bakışı kolaylaştırıyor."

Yeni Başlayanlar İçin Meditasyon: Nasıl Yapılır? İşte Pratik ve Etkili İpuçları
Meditasyonun Bilimsel Olarak Kanıtlanmış 5 Faydası
6) Düzenli bir egzersiz programı hazırlayın.

Ruh halinizin değişmesini istiyorsanız harekete geçin. Egzersiz ve duygularınız arasındaki bağlantı üzerine yapılan araştırmalar, aktif olmanın daha mutlu ve sağlıklı olmanıza yardımcı olacağını göstermektedir.
Yararları elde etmek maraton koşucusu gibi olmanıza gerek yok. 10 dakikalık bir yürüyüşün veya yoga seansının bile etki yarattığı gösterilmiştir.
Başarılı İsimlerin Spor Rutinleri ve Sporun Başarıya Etkileri
7) Rastgele iyilik yapın.

Düzenli bir gönüllük içinde yer almak, insan ruhunu canlandırıcı bir etkiye sahiptir. Bu yolda küçük adımlar atın. Eski kıyafetlerinizi, kitaplarınızı veya mobilyalarınızı bağışlayın.
Kan ihtiyacı olanlar için kan bağışı yapın. Unutmayın:

https://ceotudent.com/kisasuredepozitifolmakicinoneriler

Önerilen İçerikler

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ADINIZIN BAŞ HARFİNE GÖRE AŞK DURUMUNUZ İşte Bu Yüzden Yemek Kaşığına Şeker Ve Su Ekleyip Bahçeye Bırakmalısınız Gaz Çıkarmanın Hiç Aklınıza Gelmeyecek 7 Faydasını Biliyor Muydunuz? ESKİ HAKİKİ ANAM BABAM TAKVİMİ BU HER YERDE BULUNMAZ, BİLGİLENİN