HİKAYE
21 Şubat 2018 ( 8772 izlenme )
Reklamlar

Kediler Neden Salatalıktan Korkar?

Bir kedinin en çok korktuğu şey salatalıktır. Bunu denediyseniz görmüşsünüzdür. Peki bunun sebebi ne diye hiç düşündünüz mü?


Sahibinin yere koyduğu salatalığı aniden fark eden kedilerin tepkileri birçok kişi gibi eminiz sizi de güldürmüştür. Peki, kediler salatalıktan neden korkar? Gelin bu konuyu cevaplayalım.

Kedilerin bu refleksinin aslında salatalıkla ilgili olmadığını belirterek başlayalım. Kedi sahipleri de belli zamanlarda buna benzer hareketlerle karşı karşıya kalmaktadırlar.Kediler salatalık gördükleri anda, ani bir refleks olarak tehlikeden bir an önce uzaklaşmak için bu tip hareketler yaparlar. Bu hareketi yapmaları aslında içgüdüseldir. Kedilerin yaratılışta çevik ve güçlü reflekse sahip olmaları bu davranışı tetikler. Kediler salatalık, muz, kabak gibi cisimleri cepheden gördüklerinde korkmazlar. Fakat göz ucuyla görüp, aniden fark ettiklerinde korkmalarının asıl nedeni gördükleri nesnenin tehlike arz edebilecek bir hayvan olması olasılığıdır.

Bir diğer sebebi ise kedilerin çok dikkatli olmalarıdır. Yaradılışları gereği kediler, insan duyu organlarının hissedemediği birçok sesi ve hareketli cismi rahatlıkla fark edebilirler.

Kaynak: zooplus.com.tr

Önerilen İçerikler

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kozmetik Piyasasının Patronu Her Şeyi İtiraf Etti. Asıl Üretme Sebebim Einstein’ın Kızına Yazdığı Çarpıcı Mektup… Ayşen Gruda'nın Güldüren Minibüsçü Anısı ÖLMEK ÜZERE OLAN ÇOCUĞUN ANNESİNE VEDASI HERKESİ AĞLATTI