İLGİNÇ
15 Mart 2019 ( 3 izlenme )
Reklamlar

Karşınızda ki Kişinin Düşüncelerini Okumanıza Yardımcı Olacak Sorular

“Derin tartışmalar” son zamanlarda oldukça popüler hale geldi. Temel olarak, bu arkadaşlar arasında bire bir felsefi bir konuşma gibi bir şey. Ancak günümüzde, derin tartışmalar insanların birbirlerini daha iyi tanımalarına yardımcı olan yepyeni bir iletişim yöntemi haline geldi.

Ve unutmayın, bu soruları hayal kırıklığına uğramaktan korktuğunuz bir kişiye sormamalısınız.

İçinde ölümün tarihi olan bir zarfı açar mısın? Bu sorunun cevabını kullanarak, bir kişinin kadercilik düzeyini ve genel olarak hayata karşı tutumlarını anlayabilirsiniz.
Kendinle arkadaş olur musun Burada bir kişinin öz saygısını, güçlü ve zayıf yanlarını ve ne kadar ilginç olduklarını anlayabilirsiniz.
İnsanların kafalarının üstünde bir ölçme ölçeği görebilseydiniz, bu ölçeğin ne ölçmesini isterdiniz? Toplumdaki durumları, mutluluk düzeyleri, zenginlikleri vb. Bu sorunun cevabını kullanarak, bir kişinin değerlerini ve önceliklerini anlayabilirsiniz.
Diğer insanlardan farklı olarak ne yaparsınız? Burada, bir kişinin benlik saygısını, mizah anlayışını, içlerindeki çılgınlık seviyesini ve kişiliğinin ne kadar benzersiz olduğunu anlayabilirsiniz.
Eşiniz, yanlışlıkla onları aldattığınızı öğrenmezse, onlara bundan bahseder misiniz? Cevap, bir kişinin ahlaki standartlarını ve diğer insanlara karşı tutumlarını gösterir.


Mevcut günün 100 kez tekrarlandığını hiç hissettiniz mi? Bu sorunun cevabını kullanarak, bir insanın yaşamını nasıl yaşadığını ve yaşamının kendileri için anlamlı olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Kadınlar ve erkekler 2 farklı gezegende yaşadılarsa, bu iki gezegene de ne olur? Burada, bu kişinin klişeleşmiş düşünceye yatkın olup olmadığını veya ne kadar mantıklı olduklarını anlayabilirsiniz.

Aç çocuğunuzu beslemek için bir suç işliyorsanız, kötü biri misiniz yoksa zorunluluktan mı çıktınız? Yine, bu bir kişinin ahlaki standartlarını ve ailelerine karşı tutumlarını gösterecektir.

Mutluluk para olsaydı işin ne olurdu? Burada bir insanın umutlarını ve hayallerini ve yaşamlarında eksik gibi hissettiğini anlayabilirsiniz.

Çok fazla başka soru ve ikilem var. Hatta onları bir partide eğlence olarak veya bir kişiyi daha iyi tanımanın bir yolu olarak kullanabilirsiniz.

Kaynak: https://brightside.me/inspiration-psychology/9-psychological-questions-that-will-help-you-read-anyone-709410/

Önerilen İçerikler

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

El emeği göz nuru su değirmeni. Paylaşalım çocuklarımız bu değerlerimizi öğrensin Kalp hastalığı, böbrek yetmezliği ve görme kaybı yaşamamak için bunlara dikkat etmelisiniz ! Psikologların Hastalarına, Stresden Kaçınması İçin Kullandıkları 8 Yöntem Veliler Dikkat. Çocuğunuzun Karnesini Sosyal Medyada Paylaşmayın. Neden mi?