İzmit'de yapılan Sosyal Deney Ülke Gündeminde …Gözyaşları içinde biten sosyal deney!

2554 izlenme01 Ekim 2018
Reklamlar
İzmit'de yapılan Sosyal Deney Ülke Gündeminde

Gözyaşları içinde biten sosyal deney!


Kocaeli’de çocuk işçilere yönelik tramvayda gerçekleştirilen sosyal deneyde çocuk işçilere eziyet edildiğini sanan yolcular, işveren rolündeki tiyatro oyuncusuna tepki gösterdi. Bazı yolcular ise çocuk işçi rolündeki oyuncuların durumuna ağladı.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Sosyal Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Bilgievi öğrencileri, eğitmenleri ve Şehir Tiyatroları Sanatçısı Mehmet Beyazıt Uzgaş’ın rol aldığı farkındalık deneyi, İzmit’in en işlek hatlarından biri olan Fevziye Camii - Doğu Kışla tramvay hattında gerçekleştirildi.

Deney nedeniyle tramvaya gizli kameralar yerleştirildi. Bilgievi öğrencileri işçi olarak çalıştırılan çocuk rolünde tramvaya bindi. Deney kapsamında işbirlikçi olan kişiler de tramvaydaki yerlerini aldı. Deneyde rol alan kişiler çocuklara kötü davranışlarda bulunurken, kısa süre içinde yolcular tepkilerini ortaya koymaya başladı. İşbirlikçilere bağıran vatandaşlardan bazıları ise çocukları yanlarına çekerek, kurtarmaya çalıştı.


Bunlar da İlginizi Çekebilir

Anaokuluna giden bir çocuk zorlukla çizmelerini giymeye çalışıyordu. Ünlü aktör Arnold Schwarzenegger, ünlü bronz heykelinin altında sokakta uyurken bir fotoğraf yayınladı ve "Gün olur, Devran döner " konulu bir yazı yazdı... 5 yıldır engelli karısını terketmeyip her şeyi ile ilgilenen harika adam, hikayesini izlerken göz yaşlarınıza hakim olmayacaksınız OSMANLI ZAMANINDA ABD’ye GÖÇ EDEN TÜRKLER….

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Amerika Türkiye'den ne istiyor?