İzmit'de yapılan Sosyal Deney Ülke Gündeminde …Gözyaşları içinde biten sosyal deney!

2543 izlenme01 Ekim 2018
Reklamlar
İzmit'de yapılan Sosyal Deney Ülke Gündeminde

Gözyaşları içinde biten sosyal deney!


Kocaeli’de çocuk işçilere yönelik tramvayda gerçekleştirilen sosyal deneyde çocuk işçilere eziyet edildiğini sanan yolcular, işveren rolündeki tiyatro oyuncusuna tepki gösterdi. Bazı yolcular ise çocuk işçi rolündeki oyuncuların durumuna ağladı.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Sosyal Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Bilgievi öğrencileri, eğitmenleri ve Şehir Tiyatroları Sanatçısı Mehmet Beyazıt Uzgaş’ın rol aldığı farkındalık deneyi, İzmit’in en işlek hatlarından biri olan Fevziye Camii - Doğu Kışla tramvay hattında gerçekleştirildi.

Deney nedeniyle tramvaya gizli kameralar yerleştirildi. Bilgievi öğrencileri işçi olarak çalıştırılan çocuk rolünde tramvaya bindi. Deney kapsamında işbirlikçi olan kişiler de tramvaydaki yerlerini aldı. Deneyde rol alan kişiler çocuklara kötü davranışlarda bulunurken, kısa süre içinde yolcular tepkilerini ortaya koymaya başladı. İşbirlikçilere bağıran vatandaşlardan bazıları ise çocukları yanlarına çekerek, kurtarmaya çalıştı.


Bunlar da İlginizi Çekebilir

5 Gündür Kanyonda Mahsur Kalan Köpek Ölüme Terk Edildi Genç Kadın Doktorun Hatası Yüzünden Hayatını Kaybetti , Annesi Şimdi Herkesi Uyarıyor Ayça öğretmenin dikkati bir dramı bitirdi! Teşekkürler Öğretmenim Huzurevinde Yapayalnız Ölen Kadının Mektubu Herkesi Ağlattı

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Yapıcı olmak eğitim gerektirir.