İLGİNÇ
27 Mart 2019 ( 1263 izlenme )
Reklamlar

İstediğinizi elde etmek için 10 Güçlü Psikoloji Püf Noktaları

Psikoloji tonlarca pratik sonuçları olan güçlü bir bilimdir. Her ne kadar çoğu kişi kesinlikle teorik olduğunu düşünse de, gerçek şu ki günlük yaşamda psikolojik saldırıları kullanarak bireyleri veya grupları size inanmaya ikna etmek için yararlanabilirsiniz.

Tanım olarak ikna , bir kişinin bir olaya, düşünceye, nesneye veya başka bir kişiye karşı tutum veya davranışını değiştirmeyi amaçlayan, bilgi, duygu ya da muhakeme ya da bunların bir kombinasyonunu iletmek için yazılı ya da sözlü kelimeleri kullanarak bir süreçtir.

Basitçe söylemek gerekirse, birini planlarınızı izlemeye ikna etmek istiyorsanız, ikna etmek yaygın bir taktiktir. Genellikle olumsuz bir çağrışım taşıyor olsa da, gerçek şu ki, her türlü olumlu hedef için ikna tekniklerini de kullanabilirsiniz.

Bu yazıda, istediğinizi elde etmek için size 10 güçlü psikoloji püf noktaları sunacağız. Hadi bir bakalım!

Tekrarlamaya Devam Et
Tekrarlama, en eski ikna etme tekniklerinden biridir. Bu gerçek sizi şaşırtıyorsa, ücretli reklamları ve reklamları unutmayın. Neredeyse tüm pazarlamacılar bu numarayı kullanır - yeterince yalan söylerseniz insanlar buna inanacaktır. Bu aslında Nazi Almanyası'ndaki bir Propaganda Bakanı Paul Joseph Goebbels'den gelen ünlü bir alıntı. Elbette, yanlış gerçekleri teşvik etmenizi önermiyoruz, ancak bir şeylerin yapılmasını istiyorsanız - tekrarlamaya devam edin.

İlk İsimleri Kullan
İkinci psikoloji numarası basit ama çok etkili: İnsanları bir şeyle konuşmak için ilk isimleri kullanın. Bu taktiğin arkasındaki sır nedir? Xpertwriters.com bir psikolog olan Craig Jones kısaca şöyle açıklıyor: “İnsanlar takdir edilmeyi ve kabul görmeyi çok seviyor. Birini adına göre çağırdığınızda, derhal tarafınızdan saygı görecek ve sizi desteklemeye istekli olduğunu gösterecektir. Çoğu zaman işe yarayan mükemmel bir buz kırıcı. ”

Kıtlığı ve Aciliyeti Vurgula
İnsanları harekete geçmeye ikna etmenin başka bir yolu da kıtlık ve aciliyeti işaret etmektir. Bu, özellikle çevrimiçi olarak her zaman görebileceğiniz popüler bir püf noktasıdır. Yani, e-ticaret web siteleri çoğu zaman aşağıdaki ifadeleri kullanır:

Sadece 10 adet kaldı!

Özel teklif gece yarısı sona eriyor!

Bunu yaparak, tüketicileri anında harekete geçmeye teşvik eder. Aynı şeyi yapabilirsiniz - bunun acil bir şey olduğunu ve düşünmeleri için zaman bırakmadıklarını söyleyin.

Yetki Kartını Oynat
Bazen meslektaşlarınızı etkilemek için ince psikolojik saldırılar bile kullanmanıza gerek kalmaz. Aksine, yetki kartını oynamak ve uzmanlığınızı veya unvanınızı vurgulamak yeterlidir. Bu şekilde, gerçekler ve sağduyu yerine profesyonel bir itibar kullanıyorsunuz. Çoğu insan bu numaraya düşüyor, çünkü yetkililere karşı çıkmak için yeterli cesaretleri yok ve bu da onları kolay hedeflere dönüştürüyor.

Fantezi Terminoloji Kullan
Assignment Writing Company'deki Editörler : “ Yetkili makamlardan korkan insanlar aynı zamanda iyi konuşulan kişilere güvenme eğilimindedir ” der . Bu numara çok fazla iletişim becerisi ve bir miktar süslü kelime gerektiriyor, ancak son derece iyi çalışıyor. B2B aday grubuna yeni bir ürün sunduğunuzu varsayalım.

Bu durumda, harika bir sunum hazırlamanız, profesyonel görünümlü terminoloji ile desteklemeniz ve veri odaklı sonuçlar ile desteklemeniz gerekir. Örneğin, bunun gibi ifadeler genellikle mükemmel bir izlenim bırakıyor: “Yeni CRM yazılımı bütçe israfını ortadan kaldırıyor ve yanıt oranlarını% 27 oranında artırıyor.”

Karşılıklılık Normu
Bazen bilerek küçük bir iyilik yapabilirsiniz, çünkü onların da sizin için benzer bir şey yapmalarını istersiniz. Buna karşılıklılık normu denir. Paper Writing Pro Service'teki psikoloji yazarlarına göre , bu taktiğin ardındaki mantık basit: eğer onlar için bir şey yaptıysanız kimse size bir iyilik yapmayı reddedemez. Çoğu zaman bundan bahsetmek bile zorunda kalmazsınız, ancak gerçekten bu bireyi ikna etmek için mücadele ediyorsanız, ona davranışlarınızı hatırlatırsınız.

Basmakalıpları Kullan
Basmakalıplar bir şekilde yaygın olarak kabul gören basitleştirilmiş fikirlerdir. Ancak, hedefinize baskı yapmak için onları kullanabilirsiniz, çünkü bu çok üretken bir ikna etme taktiği. Örneğin, birisi etkinliğinize katılmak istemiyorsa, “Haydi, parti kırıcı olmayın!” Diyebilirsiniz. Neden yardımcı olur? Hiç kimse bir parti avcısı olmak istemez çünkü çok kötü bir şey olarak kabul edilir.

Büyük'den Küçük Olmasını İste
Küçük olanı almak için büyük bir iyilik istemek ortak bir müzakere konseptidir. Bu şekilde işler: Rakibinize büyük bir şey sorarak şok verirsiniz ve sonra gerçek şeyi sorarak baskıyı azaltırsınız.

Diyelim ki sosyal medya pazarlama bütçesini% 10 artırmak istiyorsunuz. Bu durumda, üstlerinden önce% 30'luk bir artış isteyeceksin ve sonra istenen yüzdeye geri döneceksin. İlk teklifiniz sizi şaşırttıktan sonra, gerçek talebi yerine getirmekten mutluluk duyacaklardır.

Yıldız Küçük ve Daha Büyük Büyüyün
Bu taktik öncekinin tam tersi. Bazen kalem ödünç almak gibi küçük bir iyilik isteyebilirsiniz. Olumlu geribildirim alırsanız, aslında ayağınızı kapıya sokar ve daha fazla iyilik için yer açarsınız. Neden böyle? Cevap basit - insanlar başkasına bir iyilik yapmakta iyi hissediyorlar, bu yüzden muhtemelen tekrar yapmayı bırakmayacaklar.

Duygusal şantaj
Duygusal şantaj, birine şöyle bir ifade verdiğiniz zaman gerçekleşir: “Size güvenebileceğimi düşündüm!” Böyle bir ifade suçluluk duygusu yaratır ve hedefi fikrini değiştirmeye teşvik eder. Bu basit bir numara, ama yine de mükemmel çalışıyor.

Sonuç
Hepimiz onaylanmış ve saygın hissetmek isteriz, ancak diğer insanları fikir veya tutumlarınızın doğru olanlar olduğuna ikna etmek her zaman mümkün değildir. Bu durumda, bireyler veya gruplar hakkındaki görüşlerinizi empoze etmek için ikna tekniklerini kullanabilirsiniz.

Bu makale size istediğinizi elde etmek için 10 güçlü psikoloji püf noktaları açıkladı. Hiç bu hacklerden birini kullandın mı? Okuyucularımızla paylaşmak için başka ikna taktikleri var mı? Yorum yapmaktan çekinmeyin, bu yüzden bu ilginç konuyu tartışabiliriz.

Kaynak: https://psych2go.net/10-powerful-psychology-tricks-to-get-what-you-want/

Önerilen İçerikler

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sizi Daha Güçlü Yapacak 7 Acımasız Gerçek CANAN KARATAY'DAN SAĞLIK ÜLTİMATOMU. LÜTFEN OKUYUN ! Beyninizinde Sil Butonu Olduğunu Biliyor Musunuz ? DiKKAT !! Neden Bizim Ülkemizde Olmasın ( Var mısınız beraber inşa edelim)