EĞİTİM
23 Şubat 2018 ( 1857 izlenme )
Reklamlar

İşte en mutsuz olduğumuz yaş


Bilim insanları en mutsuz olduğumuz yaşı araştırdı. Bu araştırma dahilinde 51 ülkeden 1 milyon 300 bin kişi ile görüşüldü ve ortaya en mutsuz olduğumuz yaş çıktı.

Araştırmayı Dartmouth College'daki ekonomist David Blanchflower ve Warwick Üniversitesi'ndeki Andrew Oswald yaptı. Kapsamlı çalışmada ortaya çıktı ki tüm ülkelerde insanlar benzer eğilimde.

Araştırmanın sonuçlarına göre mutluluk ve yaşam memnuniyeti kademeli olarak azalıyor. Yani 30’lu yaşlar 20’lerden daha düşük, 40’larda 30’lardan daha düşük...

50’li yaşların başında ise dibe vuruyor. Yani mutsuz olduğumuz yaş 50'ler! Ardından yine artış başlıyor. Hayattaki mutluluk düzeyimiz bir ‘U’ harfini andırıyor değil mi?

20'li yaşlarımızda oldukça mutlu hissederken, yıllar içerisinde bu mutluluğu kaybediyoruz ve 50'li yaşlara geldiğimiz vakit mutluluk hissimiz adeta dibe vuruyor. Sonra yine kademeli bir şekilde artıyor.

Önerilen İçerikler

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İnsan Sarrafı Dostoyevski’den, Hayatınıza Işık Tutacak 14 Hayat Dersi DiKKAT !! Neden Bizim Ülkemizde Olmasın ( Var mısınız beraber inşa edelim) Derslerinde Başarısız Olan Otizmli Öğrencisine Yazdığı Mektup Okuyanları Ağlattı Taciz ve tecavüzlerin nedeni budur!