Reklamlar

İlham Veren Bir Oyuncak Hikayesi: “Benim Gibi Bir Oyuncak”

“Bir çocuk onkoloji biriminin eski çalışanı olan Amy Jandrisevits, emekli olduktan sonra gelenekselin dışında oyuncak bebekler yapmaya başladı. Amy, öncelikle engelli çocuklara ulaşmayı hedefliyor. Her biri el yapımı olan bebekler, kedine özgü fiziksel özellikleri, tıbbi sorunları ya da etnik kökeniyle birebir oyuncak sahibi çocuğa benziyor.”

Bir çocuk onkoloji biriminin eski çalışanı olan Amy Jandrisevits, sahip oldukları farklılıkların aynısını oynadıkları şeylerde – özellikle oyuncak bebeklerde – görmenin çocuklar için çok iyileştirici olduğunun fazlasıyla farkındaydı. İşte ona, “Benim Gibi Bir Oyuncak” projesini hayata geçirme motivasyonunu veren şey bu oldu.

“Çocuklarla çalıştığım dönemde çocukların kendilerini ifade etmelerini sağlamak için oyun terapisinde oyuncakları kullanırdım,” diyor Amy Jandrisevits. Emekli olduktan sonra gelenekselin dışında oyuncak bebekler yapmaya başlayan Amy, öncelikle engelli çocuklara ulaşmayı hedefliyor. Her biri el yapımı olan bebekler, kedine özgü fiziksel özellikleri, tıbbi sorunları ya da etnik kökeniyle birebir oyuncak sahibi çocuğa benziyor.
Bir oyuncak, yapım ve kargo işlemleri dahil 100 Dolara mal oluyor. Ancak bunu karşılayamayan aileler için aradaki farkı karşılayarak oyuncağın ihtiyacı olan herkese ulaşmasını isteyen Amy, GoFundMe üzerinden yürüttüğü kampanya ile bağış topluyor.
Reklamlar

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Daha İyisini Aramak