İLGİNÇ
21 Aralık 2018 ( 77148 izlenme )
Reklamlar

Her Kadının Bilmesi Gereken 20 Görgü Kuralı


20. Misafirleriniz Olduğunda
Konuklar evinize ilk kez geliyorsa mutlaka tuvaletinizi temiz tutun ve onlara nazik bir şekilde, banyo bölümünü gösterin. İlk kez gelen misafirler tuvalet yerini size söylemez o yüzden bu gibi durumlar da sizin ilk önce davranmanız gerekmekte.

19. Misafirlerin Yiyecek ve İçecek Getirmesi
Eğer misafirleriniz yiyecek yada içecek getirdiyse mutlaka masanın üzerine koyun; eğer saklayıp ayırırsanız bu misafirlerinize bir soru işareti bırakabilir o yüzden getirilen yiyeceklerin mutlaka herkesin deneyebileceği bir şekilde masaya koyun.

18. Misafir Olduğunuzda
Eğer bir işiniz çıktı ve erken ayrılmak istiyorsanız ev sahibinden mutlaka izin isteyin ve gitmeniz gerektiğini güzel bir dille anlatın ev sahibi size asla alınmayacağını söyledikten sonra rahatça çıkabilirsiniz.

Fakat diğer misafirler giderken vedalaşma’yın saygısızlık olarak nitelendirebilirler.

17. Bir Restoranda
Çok sıcaksa bir peçete sallayarak kendinizi soğutmayın, bir garsona yeterince temiz hava almadığınızı söyleyin ve klima cihazlarını açmasını isteyin.

16. Çanta Kullanımı
Çantanızın içeriğini halka açık bir yerde bırakmayın, çoğu kişi bunu görgüsüzlük olarak görebilir.

15. Masada Makyaj Yapma


Masada iken rujunuzu kullanabilirsiniz; Bununla birlikte rimel ve benzeri diğer işlerinizi sadece banyoda uygulayın.

14. Evde Olsanız Bile Görgü Kurallarını Unutmayın
Örneğin başka bir odadan bağırmak çok kaba, ayrıca bu davranışa alışırsanız diğer insanların gözünde kötü bir izlenim bırakacaktır.

13. Sofra Adabı
Sadece bardağını doldurmak kaba olabilir önce yanında oturan kişinin isteyip istemediğini sormanız daha iyi olacaktır.

12. Yemek Seçimi
Bir tabakta en iyi yiyecek parçasını seçmek uzun zaman alır. En yakın parçayı al.

11. Bir çay fincanı tutarken parmaklarınızı sapın önüne ve arkasına yerleştirin bununla birlikte kahve içerken parmaklarınızı sapın etrafında sarabilirsiniz.

10. Unutmayın iş yerinde makyajınızı hazırlamak masanıza çanta veya şapka koymak uygun değil bunun için farklı bir yer bulmalısınız.

9. Düşük bir saldalyede oturuyorsanız bacaklarınızı germeyin dizlerinizi bir arada tutun ve onları yana yatırın bacaklarınızı yalnızca bir ayağınızı arkaya koyarsanız olumsuz algı yaratabilir. O yüzden yana yatırma alışkanlığı edinmelisiniz.8. Diğer Kurallar
Ziyaret ettiğiniz yerde vestiyer yoksa kıyafetlerinizi özel askılar içerisine koyun.

7. Saçınızı vestiyerde düzeltmeniz iyi ancak makyajınızı yapmayın. Böyle birşey yapmanız gerekiyorsa tuvalete gitmeniz daha doğru bir seçim olacaktır.

Araba Kuralları


5. Bir kadın bir arabaya bindiğinde adım atmamalı, koltuğa oturduktan sonra bacaklarını toplayacak yerleştirmelidir. Arabadan inerken ise bir adımı attıktan sonra ayağa kalkmalı.

4. 21. yy bir erkeği hanımefendisini seçmesi artık gerekli değil kendi arabanız varsa sizde erkek arkadaşınızı gezdirebilirsiniz.

3. Kendi arabanızda ayrılıyorsanız, erkek arkadaşınız sizi arabaya götürebilir ve kapıları güvenli bir şekilde kitlediğiniz’den emin olabilirsiniz. Farklı olmak istiyorsanız eğer arabada konuyu ilk açan kişi siz olabilirsiniz.

2. Erkekler ve kadınlar birbirlerini yeterince iyi tanıyorlarsa arkadan bir araya gelebilirler tabi arabada sürekli susmaları olumsuz bir tavırdır.

1. Sinema, tiyatro, konser salonu gibi toplu mekanlara girerken yavaş ve düzgün hareketlerle girmek salonda doğru oturmak ve mısır ve çekirdek yiyerek ses çıkarmamak gerekir.

Önerilen İçerikler

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Doğum tarihinize göre hangi çiçeksiniz? MİLLİ YALANLARIMIZ 40 Yaş Üstü Kadınlara Yazdıkları Olay Oldu Tuvalet Kağıdını Nasıl Astığınıza Hiç Dikkat Ettiniz mi? Araştırmalara Göre Tercihiniz Karakterinizi Ele Veriyor