SAĞLIK
14 Mart 2019 ( 2 izlenme )
Reklamlar

Her Gün Süzme Peynir Yerseniz Vücudunuza Ne Olur?

Çocukluğumuzdan beri peynirin ne kadar sağlıklı olduğunu duyduk ve yine süpermarkette alıp kahvaltı için yeriz. Kemiklerimizi sağlamlaştırmanın yanı sıra, birçok avantajı var. Metabolizmanızı geliştirebileceğini ve kan şekeri seviyenizi normal tutabildiğini biliyor muydunuz? Her türlü süzme peynir, yağ miktarı ne olursa olsun sağlıklıdır. Ve keçinin süt süzme peyniri en lezzetli gibi görünüyor .


1. Metabolizmanız hızlanacaktır.


Süzme peynirde bol miktarda bulunan B vitaminleri  metabolizmayı normalleştirir. B12 Vitamini, beynin etkinliğini arttırır ve vücudun demiri daha iyi sindirmesine yardımcı olur. Riboflavin karbonhidratları enerjiye dönüştürür ve pantotenik asit vücuttaki proteinlerin, yağların, karbonhidratların ve amino asitlerin metabolizmasını geliştirir.

2. Kaslarınız şekillenecek.


Süzme peynir, yavaş yavaş sindirilen ve kas ağırlığının artmasına yardımcı olan kazein adı verilen bir protein içerir . Birçok sporcunun uyumadan önce süzme peynirini yemesinin nedeni budur: amino asitler kana karışır ve kaslar sağlıklı miktarda besin alır.

Ayrıca, süzme peynir sizi uzun süre tam ve enerjik hissetmenizi sağlar. Ayrıca, önerilen günlük protein miktarını içerdiğinden vejetaryenler için (hala süt ürünleri yiyen) harikadır.3. Kilo vermek daha kolay olacaktır.


2015 yılında yapılan bir çalışmada , düzenli olarak zor egzersiz yapmasanız bile, süzme peynirin kilo vermenize yardımcı olabileceği bulundu! Çalışılan 2 grup insan vardı: Ekstra ağırlık taşıyan, düşük kalorili bir diyet yiyen ve düzenli olarak herhangi bir fiziksel egzersiz yapmadan ve aynı diyeti yapan başka bir grup insan, aynı zamanda fiziksel egzersiz yapan başka bir grup insan da vardı.

Her iki deney grubunun üyeleri kilo vermeyi başardı. Yani, kilo vermeyi hayal ediyorsanız ve spor salonu için yeterli zamanınız yoksa, sadece diyetinize süzme peynir ekleyin.

4. Kadın üreme sağlığı iyileşir.


Süt ürünleri, özellikle süzme peynir, protein, kalsiyum ve D vitamini açısından zengindir.

Süzme peynir düzenli olarak yemek, meme kanseri riskini bile azaltabilir. 16 yıllık bir çalışma , menopoz öncesi kadınlarda yüksek düzeyde D vitamini ve kalsiyum seviyesinin meme kanseri gelişme riskini azaltmaya yardımcı olduğunu kanıtladı.5. Kemiklerin daha güçlü olacak.


Kalsiyum bakımından zengin ürünlerin çocukluğumuzdan sağladığı avantajları öğreniyoruz. Çoğunlukla kemiklerimiz ve dişlerimiz diyetimize dahil edersek güçlenecek. Ek olarak, yiyeceklerden elde ettiğiniz kalsiyumun yanı sıra takviyelerden alabileceğiniz kalsiyumun da sindirimi sağlanır. Süzme peynir  günlük önerilen kalsiyum miktarının% 28'ini içerir . Aynı zamanda metabolizma ve kemik dokusunun kalınlığı üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir.

Çocukluğunuzdan başlayarak süt ürünleri yemeye başlarsanız, kalsiyumun maksimum etkisini elde edebilirsiniz  . Bir çocuk, süzme peynir, peynir ve diğer yiyecekleri yemelidir. Hamilelik sırasında kalsiyum bakımından zengin yiyecekler yemek, osteoporoz gelişme riskini azaltır ve sinir sistemini dengeler.

6. Kan şekeri seviyeleriniz istikrarlı olacaktır.


Süzme peynir kan şekeri seviyesini normal tutan magnezyum içerir . Tip II diyabet hastaları için çok faydalıdır, çünkü vücudun hastalıklarla savaşmasına yardımcı olur ve etkisini en aza indirir. Her gün süzme peynir yiyorsanız, yağ içeriğini hesaba katmalısınız:% 1.5'ten fazla yağ olmamalıdır. Daha fazla yağ varsa, günlük olarak yemekten kaçınmalısınız.


7. Kardiyovasküler sisteminiz tonlanacaktır.


Kan şekeri seviyelerinin normalleştirilmesinin yanı sıra, süzme peynirdeki magnezyum, kardiyovasküler sistem üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Arteriyel basıncı kontrol altında tutar ve kanın pıhtılaşmasını önler.

200 gram peynir, vücuda önerilen günlük selenyum ödeneğinin yaklaşık% 30'unu verir  . Bu element güçlü bir antioksidandır. Serbest radikallerin olumsuz etkisini etkisiz hale getirir ve kan damarlarını ve kalp dokusunu hasardan korur.

8. Bu inme geçirme riski azalacaktır.


Diğer besinlerin yanı sıra süzme peynirde potasyum bulunur. Bu, vücuttaki su dengesini destekler, kaygıyı azaltır ve sinirsel dürtülerin yayılmasında rol oynar. Düzenli olarak potasyum yemek, arter basıncını düşürür ve sonuç olarak felç geçirme riskini azaltır. Süzme peynir de dahil olmak üzere süt ürünleri yemek, kardiyovasküler hastalıklar ve diyabet ile bağlantılı olan metabolik sendrom denilen bir şeyi önler .

Bonus: Çelişkiler

Diğer tüm ürünler gibi süzme peynirin de çelişkileri vardır. Çok miktarda tuz içerir: yarım fincan peynir , yaklaşık 400 miligram sodyum klorür içerir. Ve günlük önerilen ödenek 1500 miligramdır.

Eğer böbrek probleminiz varsa çok fazla peynir yemeyin: Çok fazla protein organın deşarj sistemindeki yükü artırır. Laktoz intoleransı varsa, ayrıca süzme peynir yemekten de kaçınmalısınız.

Kaynak: https://brightside.me/inspiration-health/what-will-happen-to-your-body-if-you-eat-cottage-cheese-every-day-697360/

Önerilen İçerikler

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

PARASETAMOL EMPATİYİ AZALTIYOR! Ölümün Belirtileri! Ölmeden 3 Ay Öncesinde Bunlar Oluyor Son Moda Ruh Hastalığı Haşlanmış yumurta diyeti ile 14 günde 10 kilo verebilirsiniz