BURÇLAR
07 Nisan 2019 ( 297 izlenme )
Reklamlar

Her Burcun En Yatkın Olduğu Psikolojik Rahatsızlıklar

Burçların bir çok özellikleri vardır. Kimi insan astrolojiye inanırken, kimide burçlarla ilgili hiç olaya inanmaz. Aslına bakarsanız her burcun kendine özgü özellikleri bir çok insan için geçerli sayılacak doğrular barındırır. Psikolojik olarak burçlarımızın yatkın olduğu hastalıkları sizler için derledik
Burcunuzun birçok değişik yorumlamasını okumuşsunuzdur mutlaka. Peki daha önce burcunuzun hangi psikolojik rahatsızlığa daha yatkın olduğunu merak ettiniz mi? Hangi psikolojik rahatsızlık sizin karakterinize daha yakın öğrenmeye hazır mısınız? İşte 12 burcun en yatkın olduğu psikolojik rahatsızlıklar.

Koç Burcu / ŞizofreniKoç burçlarının öfke kontrolsüzlüğü olan, öfke patlamaları yaşayan ve en öfkeli burç oldukları herkesin bildiği bir gerçek. Genel karakterleri etraflarındaki yaşanan her şeye şüpheli yaklaşmaktır. Çevrelerinde yaşanan olaylar onlara diğer insanlara göründüğünden farklı görünür genelde. Gerçeklikten oldukça uzaklaştıkları zamanlar da vardır koç burçlarının. Tüm bu özellikler koç burcunun en çok şizofreni hastalığına yatkın olduğunu gösteriyor.

Boğa / DepresyonBoğa burcunun çok duygusal bir yapısı olduğunu bilmeyen yoktur. Fakat bazen aniden sinir küpüne de dönüşebiliyorlar. Genelde bu sinir halini duygularının üstesinden gelemediklerinde takınırlar. Bu özellikleri boğa burcunun en çok depresyon hastalığına yatkın olduğunu gösteriyor.

İkizler / Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite BozukluğuGüçlü sosyal ilişkileri ile bilinir ikizler burcu. Aynı zamanda fazla sosyal ilişki de psikolojik olarak sıkıntıya düşürebilir ikizleri. Her şeyle aynı anda ilgilenme, her şeye aynı anda vakit ayırma istekleri dikkat eksikliğine problemine sebep olabilir. İkizler burcu Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu’na daha da yatkındır. Tüm bu özellikleri boğa burcunun en çok dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğuna yatkın olduğunu gösteriyor.

Yengeç / Histerik Kişilik BozukluğuYengeç burcu en fazla bağlanma ve sevgi ihtiyacı duyar, bulunduğu ortamlarda kabul görmek ister. Bulunduğu ortamlarda dikkati üzerlerine çekmeyi severler, dikkatleri üzerine çekemedikleri geri planda kaldıkları ortamlarda çok fazla bulunmak istemezler. Aynı zamanda duygusal bir yapıları da vardır. İstedikleri olmadığında psikolojik sıkıntıya düşebilirler. Tüm bu özellikleri yengeç burcunun en çok histerik kişilik bozukluğuna yatkın olduğunu gösteriyor.

Aslan / Narsistik Kişilik BozukluğuAslan burcu kendisini çok beğenir ve oldukça gururludur. Her zaman yapılacak olanın en iyisini yapmayı hedeflerler ve en iyisi olana kadar mücadele ederler. Bazen hedeflerine ulaşmak için başkalarına verdikleri zararları görmezler bile. Bu özellikleri aslan burcunun en çok narsistik kişilik bozukluğuna yatkın olduğunu gösteriyor.

Başak / Obsesif Kompülsif Bozukluk


 


Başak burcunun en önemli özelliği aşırı detaycı olmasıdır ve bu özelliği sebebiyle başak burcunun en çok obsesif kompülsif bozukluğa yatkın olduğunu gösteriyor.

Terazi / Bipolar Manik Depresif BozuklukTerazi burcunun en bilinen özelliği rahatlık peşinde koşması ve denge arayışıdır. Duygusal dengesizliklikler yaşarlar ve bu dengesizlikler artarsa onları Bipolar Manik Depresif Bozukluğa itebilir.

Akrep / Othello SendromuAkrep burcu yalnız kalmayı sevmez, yalnızlığa düştüklerinde kendilerini değersiz hissederler ve tamamlanma ihtiyacı duyarlar. Kıskançlıkları da en bilinen özelliklerinden. Bu sebeple akrep burcu en çok othello sendromuna yatkın.

Yay / Panik AtakYay burcu belirsizliği sevmez ve belirsizlikler karşısında gereğinden fazla endişe duyar. Bu özellikleri onların ne kadar hassas olduğunu gösteriyor. Bu fazla endişe ve hassasiyet onların en çok panik atağa yatkın olduklarını gösteriyor.

Oğlak / MegalomaniOğlak burcunun kendisini rahat ve mutlu hissetmesi için hayatlarındaki her şeyin düzende gitmesi gereklidir. Bazen sahip olmadıkları şeyleri bile var gibi gösterebilirler. Liderlik ve güçlü olma gibi dürtüleri de vardır. Bu özellikleri sebebiyle en en yatkın oldukları rahatsızlık megalomani olarak görülmekte.

Kova / Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite BozukluğuKova burcu sürekli aynı ortamda kalamaz. Her zaman başka arayışlar peşindediler. Bu sebeple etraflarındaki şeylere odaklanma sorunu yaşarlar. Bu sorunları da onların en çok dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğuna yatkın olduğunu gösteriyor.

Balık / Histrionik Kişilik BozukluğuEn hassas burçlardan biridir balık ve başkalarının kendileri hakkındaki ne düşündüğünü kafaya çok takarlar. Yengeç burcuna benzer olarak ortamdaki ilginin kendi üzerlerinde olmasını severler. Bu sebeple balık burcu histrionik kişilik bozukluğu hastalığına yatkındır.

Kaynak: http://delidenhaber.com/2018/08/01/burclarin-en-yatkin-oldugu-psikolojik-rahatsizliklar/

Önerilen İçerikler

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Burçların İllallah Dedirten Özellikleri Siz Hangi Burca Aşıksınız? Ona Karşı Nasıl Davranırsanız Sevgisini Kazanırsınız ? Bugüne Kadar Okuduğunuz Burç Yorumlarını Unutun: Kadınlar Ve Burçları :) Bu Burçlar İş Bulamıyor!