SAĞLIK
14 Mart 2019 ( 3 izlenme )
Reklamlar

Hamilelikle İlgili 10 Batıl İnanç

Hamilelik çok özel bir zamandır. Bir annenin etrafındaki herkes onu tüm tehlikelerden korumaya çalışır. İşte bu yüzden insanlar en çılgınca batıl inançları bile kullanmaya ve her şeye inanmaya hazırlar. Birçoğu tamamen sahtedir, ancak bazıları mantıksal gerekçelere dayanabilir.

1. Anneler balık yememelidir çünkü bebek uzun süre konuşmayabilir.


Neredeyse her tür balık, özellikle nehir balığı, insanlar için tehlikeli olan parazitleri içerebilir . Sonuçlar, bir çocukta yavaş konuşma gelişiminden çok daha ciddi olabilir . Balık, yüksek ısıda pişirilmiş veya dondurulmuş Ancak, o zaman endişesi olmadan yiyebilirsiniz bu . Bunun tek istisnası, ton balığı, köpek balığı, marlin, kılıç balığı, kral uskumru, turna balığı ve diğerleri gibi pek çok cıva içeren balık türleridir. Hamileyken bu tür balıkları yemek, hem siz hem de çocuğunuz için tehlikeli olabilir.

2. Merdivenin altından yürüyemezsiniz - bebek zayıf olacaktır.


Bu batıl inanç Batı Avrupa’ya yayıldı. Duvara yaslanmış bir merdiven, Kutsal Üçlü'nün sembolü olan bir üçgeni oluşturur  . Üçgenden geçen bir kadının üçlülüğü kıracağı ve bebek sorunları yaşayacağına inanılıyordu. Merdivenlerden uzak durmanın daha mantıklı bir nedeni, düşmesi durumunda kadını güvende tutmaktır. Orta çağlarda, bu muhtemelen daha yaygın bir batıl inançtı.3. Evdeki bütün pencereleri açarsanız, emek zor olmaz.


Ve sadece pencereler değil - Rusya, Belarus ve Ukrayna'da insanlar yapabilecekleri her şeyi açarlar : kapılar, dolaplar, dolaplar, kutular, çekmeceler, vb. Bu eylemlerin, rahim ağzının açılmasına kesinlikle yardımcı olacağına inanılıyor. bir şey yap. Bununla birlikte, tüm pencereleri ve dolapları açmak başka nedenlerden dolayı gereklidir: anne ve çocuk doğum evindeyken, akrabalar evi temizlemeli ve tüm odaları havalandırmalıdır .

4. Beyaz yiyecekler yerseniz, bebek daha hafif bir tenle doğacaktır.


In  Çin , Hindistan ve beyaz deri güzellik kriter olduğuna inanılan diğer bazı ülkelerde, onlar açık renkli gıdalar yerseniz, düşünüyorum çocuğun cildi daha hafif olacak . Bu arada, bu batıl inanç da tersten çalışıyor: karanlık yiyecekler yerseniz, çok kahve ve çay içerseniz, çocuk daha koyu olacaktır. Bu tamamen doğru değil. Ten rengi sadece genlerin kombinasyonuna bağlıdır . Batıl inanç, büyük olasılıkla renkli meyve ve sebzelerin sıklıkla alerjik reaksiyonlara neden olduğu gerçeğine dayanmaktadır.5. Mezarlıkta yürüyemezsiniz - bu mutsuzluğa yol açacaktır.


Bu batıl inancı İsrail, Doğu Avrupa ve Filipinler ile birlikte pek çok Arap ülkesi izlemektedir . Çocuğun atalarının ruhları tarafından toplanabileceğine veya çocuğun kötü bir öfkeye sahip olacağına ve çok ağlayacağına inanılır . Bu mantıksız batıl inanç için temel bazı dini kısıtlamalardan veya hamile bir kadını strese karşı korumak olabilir. Ancak stres yoksa ve fiziksel emek yoksa, neden Pére Lachaise Mezarlığı'nda dolaşmıyorsunuz?

6. Boynundaki yumurta kabukları


Bazı Rus köylerinde, hamile kadınlar boyunda boş bir yumurta kullanırlardı. Onlar inanıyordu yumurta güvenli sürece, çocuklarının çok güvenli olacağını . Bu şekilde, gelecekteki anneler, yumurta hamileliklerinin bir sembolü olduğu için güvende tutuldu.

7. Baharatlı yiyecekleri yemelisiniz, böylece bebeğin saçları kalmaz.Tayland'daki insanlar  ve Güneydoğu Asya'daki bazı diğer ülkeler buna inanmaktadır. Bazı insanlar baharatlı yiyecek yemenin gelecekteki bir çocuğun vizyonu için kötü olduğuna inanmaktadır. Baharatlı yiyeceklerin hamile bir kadının yemesi için en iyi seçenek olmadığı, ancak başka nedenlerden dolayı olduğu doğrudur.

Her şeyden önce, baharatlı yiyecekler açlığı teşvik eder ve böylece kilo alımına katkıda bulunur. İkincisi, bazı baharatların tıbbi özellikleri vardır. Örneğin, sarımsak hamilelikte çok faydalıdır, ancak büyük miktarlarda yenilirse rahim kasılmalarına ve idrar yolu tahrişine neden olabilir. Sonunda, baharatlı yiyecekler sizi susatır, bu da şişmeye yol açar.

8. Saçınızı indirinceye kadar doğum yapmazsınız.


Pek çok insan - bazı doktorlar ve doğum uzmanları bile - bu batıl inançlara inanıyorlar ve gelecekteki annelerin saçlarını dökmelerini sağlıyorlar. Serviksin açılmasına yardımcı olduğuna inanıyorlar . Yogilerin farklı bir açıklaması var: rahim ağzı enerjik olarak ağzına ve dudaklarına bağlı. Eğer saçlar at kuyruğundaysa, yüz gerilir ve serviksin açması için tamamen gevşemeniz gerekir.

Bu batıl inanç için başka bir açıklama var. Bir kadının doğum sırasında yoğun bir bakım ünitesine gitmesi gerekiyorsa, saçlar yukarı bakacak şekilde olmamalıdır. Bununla birlikte, son zamanlarda gelecekteki anneler özel şapkalar giymeye başlamış ve doktorlar altlarında ne olduğunu umursamıyorlar.

9. İstediğiniz her şeyi yemelisiniz!
Geçmişte, insanlar hamile kadınların istedikleri her şeyi yemesi gerektiğine inanıyordu - vücudu ne isterse tam olarak ihtiyacı olan şey. Bu batıl inanç, hala farklı ülkelerden birçok insan tarafından inanılmaktadır. Gana'da, bir anne istediği şeyi yemezse, bebeğinin çarpık bir boynu olacağını düşünüyorlar. İtalya, Türkiye, Yunanistan ve Mısır'daki insanlar bebeğin vücutlarında doğum lekesi görmekten korkuyorlar ve Ermenistan'da bebeğin açgözlü olacağına inanıyorlar.

Modern tıp , beslenmeye daha uygun bir yaklaşım önermektedir : hiç kimsenin ekstra kilo almaya ihtiyacı yoktur! Ancak bir insan yenmeyen bir şeyler yemek istediğinde, bu psikolojik bir bozukluğun işaretidir ve gerçekten tehlikeli olabilir. Bu nedenle gelecekteki anneler, doktorlarının görüşlerine güvenmelidir.

10. Bebeğin cinsiyetini tekmeleyen şekilde tahmin edebilirsiniz.


Bu, duymuş olabileceğiniz çok popüler bir batıl inançtır . Birçok ülkede insanlar, bebeğin cinsiyetini rahim içinde hareket ettiği şekilde tahmin etmenin mümkün olduğuna inanmaktadır. Eğer tekme sol tarafta ise, bebek bir erkek olacak ve tekme sağ tarafta ise, bir kız çocuğunuz olacak.

Ne yazık ki, bu sadece gerçeklikle ilgisi olmayan bir batıl inançtır. Gelecekteki bebeğinizin cinsiyetini belirlemenin tek güvenilir yolu doktorunuzu ziyaret etmektir.

Kaynak: https://brightside.me/inspiration-family-and-kids/10-strange-pregnancy-superstitions-some-people-still-believe-in-659410/

Önerilen İçerikler

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ölümün Belirtileri! Ölmeden 3 Ay Öncesinde Bunlar Oluyor Anneler Dikkat! Bebek Beslenmesinde Bu Gıdadan Uzak Durun Ağız Kokusuyla Gelen Hastalıklar? SENELERDİR BEL AĞRISI ÇEKİYORDU, TESADÜFEN BULUNDU, UYGULAYAN BEL AĞRISINDAN KURTULUYOR