EĞİTİM
08 Mart 2019 ( 4 izlenme )
Reklamlar

Fotoğraftaki kimliği belirlenemeyen araç VOLKSWAGEN GOLF 6 full güvenlik donanımına sahip

Fotoğraftaki kimliği belirlenemeyen araç VOLKSWAGEN GOLF 6 full güvenlik donanımına sahip. EURO NCAP tan 5 yıldız almış bir araç. Özellikle bu kaza fotoğrafını paylaşıyorum ki bazı arkadaşlara ibret olsun. işin ciddiyetini hala anlamayan arkadaşlarıma gelsin. "Benim arabam alman tankı abi bir şey olmaz" diyenler altındaki araba ne marka olursa olsun asla arabaya güvenmesin, yapılan ağır kazaların büyük bölümü yüksek model araçlarla yapılıyor, aracın verdiği güven hissi sürücüyü hız yapmaya sevk ediyor.
Bir hatırlatma; EURO NCAP araç çarpışma testleri sabit 64 km/h hızla yapılıyor veya kafa kafaya araçlarla 32+32 km/h testler yapılıyor, bu testler şehir içinde 2. Veya 3. Vites hızlarıdır bunlara aldanmayın. Hiçbir otomobil firması 90-100 km süratle giden bir araca garanti vermiyor.
Neredeyse hepimizin ailesinde veya arkadaş çevresinde en az bir trafik kurbanı var, o yüzden o "beş yıldız"ları bir de bu gerçeklerle değerlendirin. kazadan hemen önce ortalama 90 km hızla giden araç tamamen bölünüp paramparça olmuş . Yerdeki kanlara bakarak az çok tahmin edebilirsiniz içindekilere ne olduğunu.
Daha önce çok kez duyduğumuz bir uyarıyı tekrar yapıyorum; Lütfen aracınıza güvenmeyin, şöforlüğünüze güvenmeyin. Hız yapmayın, emniyet kemerinizi takın ve arkada oturanlar dahil her yolcuya emniyet kemerini taktırın.Seyir halindeyken dikkatinizi yola ve aynalara verin, cep telefonu teyp vb. İle uğraşmayın, belki de uğraştığınız son şey olabilir ve DİKKATLİ OLUN!!!

Önerilen İçerikler

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Başarılı Bireyler Yetiştirmek İsteyen Ailelerin Çocuklarına Öğretmesi Gereken 10 Önemli Şey Yaşlara Göre Çocukların Günlük Ekran Süreleri; Zeki öğrenciler neden başarısız olur? Devlet Okulunda Okul Müdürü Okula Kayıt İçin Liste Verdi Ama Özellikle Belli Markaları da Belirtmesi Büyük Tepki Topladı