HABER
15 Ekim 2018 ( 836 izlenme )
Reklamlar

Evinde Çoklu Priz Kullananlar Dikkat! Tehlikedesiniz

Yangınların çoğu çoklu prizler yüzünden çıkıyormuş. Bunu biz değil itfaiyeciler söylüyor. İtfaiyeciler evinde çoklu priz kullanan tüm aileleri uyarıyor. Sakın bunları yapmayın

Gördüğümüz nedeni anlaşılamayan yangın haberlerinden sonra hepimiz paronayak olduk. Evimizde bulunan hiç tahmin etmediğimiz eşyalar yangın nedeni olabiliyormuş. İşte itfaiyecilerin açıkladığı yangına neden olabilecek o eşyaların isimleri…

Kurutma makinesi


Kurutma makinenizi kullandıktan hemen sonra filtresini temizlemeniz gerekiyor. Aksi halde büyük bir sürprizle karşılaşabilirsiniz.

Kurutma makineleri çalışma prensipleri gereğince oldukça ısınabiliyorlar. Filtrede biriken maddeler oldukça kuruyor. Ani bir kıvılcımla kurutma makinesi yanabiliyor.

Uzatma kablosu


Uzatma kablosunda ek veya hasar varsa yangın çıkartabiliyor. Bir de kabloyu halının veya kapının altında geçirmemeniz öneriliyor.

Yine uzatma kablosuyla yüksek voltajda elektrik tüketen aletler kullanmamanız faydanıza. Uzatma kablosu kullanmak zorundaysanız anahtarlı ve akım korumalı olanlarını tercih edin.

Ampul


Yangın çıkma nedenlerinden en yaygınlarından biri de ampullerdir. Ampul kullanımında ampulün vat değer oldukça önemli. Aşırı ısınan ampuller patlayıp yangın çıkartabiliyorlar.

Öncelikle lüzumsuz yere ışıkları açık bırakmayın. Eskiyen ampullerinizi değiştirmeyi unutmayın.


 

Önerilen İçerikler

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch Bir kanun bu kadar güzel çalınabilir!!! Küçük Kanuni-ELİF NAZ- Potpori -Engin Özdeş öğrencisi Facebook'ta Paylaşılan Bu Resim Sayesinde Gerçek Katil Ortaya Çıktı 400 Gram Doğan Bebeğin Öleceğini Düşünürken, Ayağındaki Detayla Şok Geçirdiler!