HABER
15 Ekim 2018 ( 844 izlenme )
Reklamlar

Evinde Çoklu Priz Kullananlar Dikkat! Tehlikedesiniz

Yangınların çoğu çoklu prizler yüzünden çıkıyormuş. Bunu biz değil itfaiyeciler söylüyor. İtfaiyeciler evinde çoklu priz kullanan tüm aileleri uyarıyor. Sakın bunları yapmayın

Gördüğümüz nedeni anlaşılamayan yangın haberlerinden sonra hepimiz paronayak olduk. Evimizde bulunan hiç tahmin etmediğimiz eşyalar yangın nedeni olabiliyormuş. İşte itfaiyecilerin açıkladığı yangına neden olabilecek o eşyaların isimleri…

Kurutma makinesi


Kurutma makinenizi kullandıktan hemen sonra filtresini temizlemeniz gerekiyor. Aksi halde büyük bir sürprizle karşılaşabilirsiniz.

Kurutma makineleri çalışma prensipleri gereğince oldukça ısınabiliyorlar. Filtrede biriken maddeler oldukça kuruyor. Ani bir kıvılcımla kurutma makinesi yanabiliyor.

Uzatma kablosu


Uzatma kablosunda ek veya hasar varsa yangın çıkartabiliyor. Bir de kabloyu halının veya kapının altında geçirmemeniz öneriliyor.

Yine uzatma kablosuyla yüksek voltajda elektrik tüketen aletler kullanmamanız faydanıza. Uzatma kablosu kullanmak zorundaysanız anahtarlı ve akım korumalı olanlarını tercih edin.

Ampul


Yangın çıkma nedenlerinden en yaygınlarından biri de ampullerdir. Ampul kullanımında ampulün vat değer oldukça önemli. Aşırı ısınan ampuller patlayıp yangın çıkartabiliyorlar.

Öncelikle lüzumsuz yere ışıkları açık bırakmayın. Eskiyen ampullerinizi değiştirmeyi unutmayın.


 

Önerilen İçerikler

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

O Başarılı Bir Türk Kadını. NASA’daki Astrofizik Çalışmalarıyla Göğsümüzü Kabartan Başarılı Bilim İnsanı Pes Artık! "Banyo Kavgası Korkunç Bitti" Fil Bisiklet Süren Adamı Bir Anda Kovalamaya Başladı, Nedenini Öğrenince Filin Ne Kadar Haklı Olduğunu Anlayacaksınız 5 Çocuk Annesi Kadın, Kocasını Öldürüp Komşusuna Haber Verdi