ANA SAYFA
13 Ocak 2022 ( 254 izlenme )
Reklamlar

Eldeki Yeşil Ceviz Kabuğu Lekesi Nasıl Çıkar?

Sonbahar mevsiminin gelmesiyle birlikte taptaze ceviz dönemi başladı. Taze cevizlerin dış yüzeyi nedeniyle elde kararma etkisine neden olan sert bir kabuklu ceviz, içerisinde vitamin kaynağı barındıran bir besindir. Peki ele bulaşan ceviz lekesi nasıl çıkar

1.Yöntem

Pamuğa sirke döküp, bu pamukla ellerinizi, tırnaklarınızı, ceviz lekesi bulaşan her yeri silin. Gerektikçe tekrar sirke sürüp, yeni pamuk kullanın. En son elleri soğuk suyla yıkayın.

2.Yöntem

Eşit miktarda sirke ile suyu karıştırın ve bu suda 35 dk ellerinizi bekletin. Ardından pamukla ceviz lekesi olan yerleri güzelce silin.

3.Yöntem

Bir avuç toprak, kil, yahut çamur ile elinizi ovuşturun. Ellerinizi çamurla sert şekilde ovuşturduktan sonra pamuğa sirke döküp ellerinizi silin.

4.Yöntem

Taze limonu sıkıp suyunu çıkarın, pamuğu limonlu suya batırıp, bu pamukla ellerinizi güzelce silin, ardından zeytinyağı ile elleri ovalayın, en son suyla durulayın.

5.Yöntem

Ellerinizi ılık suyla yıkayın, pamuğu ispirtoya batırıp ceviz lekesi olan ellerinizi bu pamukla silin. Tekrar ellerinizi yıkayıp, aynı işlemi tekrar edin. İspirto tehlikeli bir madde olduğundan diğer yöntemler sonuç vermediyse en son bu işlemi deneyebilirsiniz.

6. Yöntem

Yarım yemek kaşığı karbonatla 2 yemek kaşığı bulaşık deterjanını iyice karıştırıp, eski bir diş fırçasıyla elinizdeki lekeleri ovalayın, en son su ile durulayın.

7.Yöntem

2 su bardağı suya 4 yemek kaşığı çamaşır suyu ekleyip bu karışımı pamukla elinize sürüp, ovalayın. En son ellerinizi suyla yıkayın.

Elleri önce şalgam suyu ardından çamaşır suyuyla silmek de ceviz lekesini çıkarabilir.

8. Yöntem

Diş macunu, rubbing alkol, bebek yağı da eldeki ceviz lekesini çıkarmak için kullanılabilecek alternatif yöntemlerdendir.

Not: Cildiniz hassassa bu yöntemleri uygulamadan cildiye uzmanına danışmanızı tavsiye ederiz.

Önerilen İçerikler

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ADEM GÜNEŞTEN 100 EĞİTİCİ FİLM ÖNERİSİ Bulgur Yıkanır mı? Bu metrobüs rüzgârı 20 bin eve elektrik üretiyor.. Çocuğunuzun ömür boyu insülin kullanmasını istemiyorsanız, hemen bu gıdayı bırakın !