HİKAYE
14 Mart 2019 ( 5 izlenme )
Reklamlar

Eğer sen; değersizliğine, sevilmemişliğine, güçsüzlüğüne, çaresizliğine, korkularına yani ihtiyaçlarına hitap eden birini ararsan

Eğer sen; değersizliğine, sevilmemişliğine, güçsüzlüğüne, çaresizliğine, korkularına yani ihtiyaçlarına hitap eden birini ararsan; bulacağın kişiye gözlerin kör olur. 
Sen kendi değersizlik hissinle değerli olmak için çabalarken, sana senin ihtiyacın olan kanalla gelen kişi sen baştan çıkarır. Çünkü sen onu gördüğünde 'işte bu dersin'. Kimsenin vermediği değeri bana veriyor diyerek havalara uçarsın. Kimsenin sevmediği kadar seviyor diyerek yerlere göklere sığamazsın. Ne kadar güçlü diyerek kanatlarının altına girersin. Beni çok kıskanıyor yani beni çok seviyor diyerek, teslim olursun.
Yüceltilmekten coşar, kabarırsın.
Ama gün gelir bu seni cezbedenler; senin yıkılmana sebep olur. Onun sevgisiyle sevildiğini hisseden sen artık sevgiyi alamayınca yıkılırsın. Çünkü sen onun sevgisiyle varoldun. Onun kanatları altında güvende hisseden sen; o kanatların gitmesinden korkarsın ve gidince korumasız kalırsın. 
Değerin onun sana verdiği değerle belirlendiği için, onun seni değersiz hissettirmesi kaçınılmazdır. 
Çünkü senin eksiklerin senin zaafiyetini belirliyor. Senin eksikliğini tamamlayan, seni bu şekilde kontrol eder. Verdiklerini geri çekmekle tehdit eder. Sen ise bu yaptırım karşısında boyun eğmek zorunda kalırsın. 
Ama sen dışa bağımsız ve kendine yeten isen, başkaları seni bu şekilde baştan çıkaramaz. Artık sen vaatlere bakmazsın gerçekleri görürsün. Vitrin değil içerik öne çıkar. 
Seçim vaadleri seçilmek için vardır. Seçilmek isteyen ise kendini seçtirmek için çabalar durur. Sen seçen olarak kendini güçlü hissedersin ama kendini seçtirende güçlüdür. Nasıl propaganda yapacağını bilir. Manipülatif ve stratejik hareket eder. Sen ise sana sunalanlara inanarak, seçen olarak kendini güçlü hissedersin. Kendi içinde refahın ve ekonomin iyisiyse, kimse senin sahip olduğun şeyi sana vaadederek ilgini çekemez.
Eksikliğini dışarda arama. 
Ziya Ünlütürk

Önerilen İçerikler

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Koca bir ömrün 4 dakikalık duygu yüklü özeti Ovacık Belediye Başkanı Fatih Maçoğlu; "91 öğrenciye burs verdik" Dünyayı Değiştirebiliriz Dedi ödül Aldı; Kendini Dünya Çocuklarına Adayan Ece Çiftçi Canım Annem…