HABER
14 Ağustos 2018 ( 154 izlenme )
Reklamlar

Ebeveynler Dikkat! Çocuklar Arasında Tüm Dünyaya Hastalık Gibi Yayılan Bu Şaka Az Kalsın Can Alıyordu

Gençler özellikle belirli yaşlardaki çocuklar her gördüklerini yapmaya bayılırlar. Hele ki bu yaptıkları olaylar saçmalıktan ibaretse. Onlar herşeyin iyisini ve doğrusunu kendileri bildiklerini düşünürler ama çok yanılırlar. Bu yüzden özellikle bazı sorunlu yaş dönemeçlerinde ebeveynlerin çocuklarına daha çok dikkat etmeleri gerekir. 
Gençken herkes dünyayı keşfetmek ve yaratıcı olmak istemiştir. İnternetin hemen her yerde ulaşılabilen bir araç olması sayesinde sadece bir dokunuşla her şeyi görebiliyoruz.

İnternetin dezavantajlarından biri de arkadaşlar arasında yapılan şakalar. Ancak öyle şakalar yapıyorlar ki artık bunlara şaka bile denmiyor.


ABD’ye yayılan yeni bir trend gençlerin hayatını tehdit ediyor.

‘Hot water challenge’ ismi verilen bu ‘şaka’da gençler arkadaşlarının üstüne kaynar su döküyorlar.

Youtube’ta şakaya dair onlarca video var.

Ölüm ve yaralanmalar

Geçtiğimiz sene ağustos ayında 8 yaşındaki bir kız çocuğu kaynar su içerek hayatını kaybetti. 11 yaşındaki bir başka çocuk da uyurken üstüne kaynar su dökülmesi neticesinde ağır yaralandı.

15 yaşındaki Nicholas Conrad da şakanın son kurbanı. Çocuk uyurken arkadaşları üstüne kaynar su döktüler.

Nicholas çektiği videoda arkadaşlarının kaynar suyun ne kadar sıcak olduğunu bilmediklerini söylediklerini ifade etti. Şaka nedeniyle çocuğun boynunda yanık oluştu.

Bu şakadan bütün ebeveynlerin haberdar olması ve çocuklarını uyarması gerekiyor.

Haberi paylaşarak ebeveynlerin çocukları hakkında daha dikkatli olmalarını sağlayın.

Önerilen İçerikler

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Meteorolojiden Yarın İçin Korkutan Uyarı; Dikkat Ceviz Büyüklüğünde Dolu Yağacak! Serumu Çıkarmak İsteyen Hemşire, 1,5 Aylık Bebeğin Parmağını Kesti İnşallah Kenan Işık bunu izlemiyordur yoksa bir 4 yıl daha uyur kalkmaz Soy ağacı sorgulama kaydı nasıl yapılır? E Devlet sistemine giriş.