HABER
09 Mart 2019 ( 63 izlenme )
Reklamlar

Dünyada Dört Milyonda Bir Görülen Hastalığı Yüzünden, Tüm Dünya Bu Bebeği Konuşuyor

Bu bebek diğer bebeklerden biraz farklı bir yüze sahip. Tüm dünya üzerinde sadece 4 milyonda bir görülen bu rahatsızlık yüzünden tüm dünyada tanınan bir bebek. Biyolojik olarak bebek olan ama fiziksel görünümü itibariyle yaşlı insanlar gibi

Cildi yaşlı bir adam gibi kırışık. Sırtı kıllarla dolu. Ancak o sadece bir bebek.

Doktorlar bebeğe nadiren görülen genetik bir rahatsızlık olan progeria (erken yaşlanma) teşhisi koydu.

Bangladeşli bebeğin fotoğrafları bütün dünyanın ilgisini çekti.
 

80 yaşında gibi görünüyor ancak o sadece bir bebek. Bangladeşli bebeğe progeria teşhisi koyuldu. Rahatsızlığa sahip kişilerin vücut hücreleri erkenden zarar görüyor. Hastalığın görülme oranı 4 milyonda 1. Hastalığa sahip kişiler erkenden yaşlanıyor. Maalesef bu da bebeğin gelişemeden öleceğinin bir işareti. Progeria hastalığına sahip kişiler en fazla 10-13 yıl yaşıyorlar.


Farklı görünen bebeğin anne ve babası bebeklerinin üstüne çok düşüyorlar ve onu olduğu gibi seviyorlar. Bebeklerinden utanmak yerine bebeklerinin başlarına gelen en güzel şey olduğunu düşünüyorlar.

Baba Biswajit Patro, Daily Mail’e “Tanrı’ya şükrediyoruz. Oğlumun görüntüsü sebebiyle mutsuz olmak çok saçma geliyor. Onu olduğu gibi kabul ediyoruz. Evimizin tek oğluyla çok gururluyuz” dedi.

Biswajit ve eşi Parul’un bir kız çocukları daha var.


Uzun süre yaşamayacak olması üzücü. Ancak ailesinin bebeğe gösterdiği sevgi insanın içini ısıtıyor. Çok merhametli bir ailesi var.

Önerilen İçerikler

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

57 Yaşındaki Sapık: 14 Yaşındaki Erkek Çocuğuna Cinsel İstismarda Bulundu Yürüyemeyen köpeğe pazar arabasından yürüteç yaptı. Helal olsun yüreği güzel insan Dün Akşam İran'da Düşen Türk Jetindeki 11 Kişinin Hikayesi Üniversitede Yaşanan Dehşet Katliamı Rektör Anlattı