SAĞLIK
11 Şubat 2018 ( 3375 izlenme )
Reklamlar

Canan Karatay İtiraf Etti; Bizim Doktorlar Bunu Açıklamıyor !

Her söylediği ile olay yaratan Canan Karatay: Bizim doktorlar bunu asla söylemezler, bunları yedikten sonra hiç bir şeyiniz kalmaz. dedi. Karatay'ın olay yaratan açıklamalrı şu şekilde.
Turp veya havucu çiğ olarak beyaz peynirle yerseniz düz duvara tırmanırsınız…
Yaptığı açıklamalarla her zaman gündem olan Canan Karatay yine sağlık ve yiyecek ilişkisine dair açıklamalarda bulundu.”Turpu veya havucu çiğ olarak beyaz peynirle beraber yiyin, yanına da zeytin koyun; düz duvara tırmanırsınız”


 
Prof. Dr. Canan Karatay “Turpu veya havucu çiğ olarak beyaz peynirle beraber yiyin, yanına da zeytin koyun; düz duvara tırmanırsınız.

Fıstık yerseniz de fıstık gibi olursunuz” dedi.Gazlı içeceklerin zararlarına değinen Canan Karatay, “Üç yaşındaki çocuğu şeker komasından kaybettik. Bir kutu gazlı içecekte 22 paket şeker var. Lütfen bunlardan uzak durun. Gençliğinizin kıymetini bilin. Meyve sularında da aynı şekilde şeker var. İnanmayın ki onların içinde C vitamini var. Çok büyük bir kalori var. O kalori vücuda girince, siz kendinizi güçlendirilmiş zannediyorsunuz” diyerek sözlerine devam etti.

Turpun faydaları

Bol miktarda C vitamini içerir.Ayrıca iyot ve kükürt de bol miktarda bulunur.Karaciğerin ve midenin çalışmasına, böbreklerde oluşan kum ve taşın atılmasına olumlu etki eder.Kanserle savaşır, yüksek antioksidan özelliği sayesinde kalp hastalıklarına yakalanma riskini en aza indirger.Felç ve katarakt oluşumunun da önüne geçer.

Zeytinyağı vurgusu

Her defasında zeytin ve zeytinyağı tüketiminin önemine değinen Canan Karatay, “Zeytinyağı yetişkinlerin ana sütüdür. Riviera işlenmiştir, yenmemelidir. Virjin, yani doğal zeytinyağı ise kanser hücrelerini öldürür. Zeytin ağacı, tüm zor şartlara direnerek 2 bin 500 yıl yaşıyor. Hâlâ da meyve veriyor. Biz 80-100 yıl yaşıyoruz. Sık sık grip olmamak ve kulak ağrısı çekmemek için zeytinyağı yiyin” dedi.


 

Önerilen İçerikler

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Çocuğunuzda Bu 6 Özellik Varsa Otizm Olabilir KİMSENİN BAŞINA GELMESİN AMA, DİYELİM Kİ TRAFİK KAZASI GEÇİRDİNİZ. YARALI VAR, HASTANEYE GİTTİNİZ. 4 Gün Boyunca Sadece Muz Yemeniz Halinde Bel Çevrenizde Bunlar Gerçekleşiyor Her Gün 1 Elma Yiyen Kadının İnanılmaz Deneyi