HABER
15 Nisan 2019 ( 128 izlenme )
Reklamlar

Bu İllerde Yaşayanlar Dikkat! Meteorolojiden Kuvvetli Yağış Uyarısı

Meteoroloji genel müdürlüğü bu 6 ilimizde yaşayan vatandaşları kuvvetli yağış nedeniyle uyardı. Vatandaşların su baskını sellerden korunmak için tedbirli olmaları istendi. İşte Kuvvetli yağış alacak o illerimiz
Meteorolojiden yapılan açıklamada Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Şırnak ve Siirt için kuvvetli yağış uyarısında bulunuldu.
Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğü Diyarbakır Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezinden yapılan açıklamada, yarın Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Şırnak ve Siirt için beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak kuvvetli olacağının tahmin edildiği belirtildi.


SEL VE SU BASKINI UYARISI

Açıklamada, meydana gelmesi muhtemel ani sel, su baskını, yıldırım tehlikesi, dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar ile rakımı yüksek ve kar örtüsünün bulunduğu yerlerdeki kar erimesi nedeniyle oluşabilecek sel ve su baskını gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi. (AA)

Önerilen İçerikler

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Stephen Hawking'in Ölüm Döşeğinde Yaptığı Korkunç Araştırma Ortaya Çıktı Şeytanın bile aklına gelmeyecek dolandırıcılık yöntemleri Koluna Down Sendromlu Kardeşinin Dövmesini Yaptırdı, Kardeşi Bunu Görünce Bakın Ne Yaptı Patatesin Tanesi 1 TL Oldu! Evet Yanlış Duymadınız "1 Patates 1 TL"