SAĞLIK
04 Temmuz 2018 ( 293 izlenme )
Reklamlar

Bu İçeceği Özellikle Kız Çocuklarına İçirmeyin !

Kola başlı başına her anlamda zararlı bir içecektir. Ama maalesef insanlar ne kadar zararlı olduğunu bilselerde asla vazgeçmeyip sürekli tüketiyor. Kendileri içtiği yetmiyormuş gibi birde çocuklarına içiriyorlar. Kola özellikle kız çocuklarına büyük zararlar veren bir içecek türüdür. 

 ABD’li araştırmacılar günde 1 adetten fazla asitli içecek tüketen kız çocuklarında adet kanamalarının daha erken başladığını belirtti.
Günde 2 kutu kola hücrelerinizi 4.6 yıl yaşlandırıyor.

Günde 3 bardaktan fazla asitli içecek tüketen kadınlarda kanser riski daha yüksektir. Meyve aromalı asitli içeceklerin karaciğer yağlanmasına neden olduğu bilinmektedir. Günde 2 bardak asitli içecek tat alma duyularını etkiler ve şeker bağımlılığını tetikler.

Asitli içeceklerin içerisindeki karbonik asit mideyi gaz ile doldurur ve şişkinliğe neden olur. Asitli içeceklerdeki şeker, dişlerdeki bakterilerle etkileşime geçer ve çürümeyi hızlandırır.

Çocuklarda asitli içecek tüketimi mide ağrılarına ve bağırsak rahatsızlıklarına sebep olabilir.

İşte bırakmanız için en önemli 12 sebep…

1- Fazla kilo ve yağlanma

2- Karaciğer hasarı

3- Diş çürümesi

4- Böbrek taşları ve Kronik böbrek hastalığı

5- Şeker hastalığı

6- Asit reflü

7- Kemik erimesi

8- Hipertansiyon

9- Kalp hastalığı

10- Sindirim bozukluğu

11- Alzheimer (hafıza kaybı)

12- Kanser

Önerilen İçerikler

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ayda 16 Kilo Verdiren Sarımsak ve Ceviz Kürü Yemek Sonrasında Çay Yada Kahve İçenler Dikkat! Bu Belirtiler Sessiz Katil Glüten Duyarlılığınızı Gösteriyor AYAK ALTINIZ NEYE YARAR?