İLGİNÇ
26 Mayıs 2018 ( 457 izlenme )
Reklamlar

Bu 4 İşaret Evinizde Öfke ve Stres Sebepi

Feng Shui, evinizde enerji akışını dengelemeyi içeren bir uygulamadır. Özetle tanımı budur. Enerji her yerdedir ve her şey enerjidir. Yani bu ifadeyi bir saniyeliğine düşünürseniz, evinizde negatif enerji varsa ne olduğunu tahmin edersiniz. Hayatını etkiler. Feng Shui, eski enerjiyi temizlemeyle ilgili, yeni taze enerjinin alanınıza ve yaşamınıza girmesine ve daha sonra hayatınızı dengelemesine izin veriyor.

Başlatılmamış, feng shui biraz ezoterik hissedebilir, ama arkasındaki felsefe içine girmeye zaman ayırırsanız, bunun sadece evimizi daha sağlıklı ve organize olmasını sağlayan basit sağduyu uygulamalarına dayandığını anlayacaksınız. ama aynı zamanda evlerimize ne kadar bağlı olduğumuzu ve dolayısıyla ruh halimizi ve refahımızı nasıl etkilediklerini de ortaya koyuyor. Pratikte feng shui, bahar temizliğinden ya da konforlu bir ev dekorasyonundan daha garip ya da daha az sezgisel hissetmemelidir.

Öyle ki, evinizin hayatınızda öfke ve strese katkıda bulunduğunun 4 açık yolu vardır. Bu yaygın hataları yapmamanızı nasıl sağlayacağınızı göstereceğiz, böylece daha mutlu ve daha olumlu bir hayat yaşayabilirsiniz.

1. Dağınıklık strese neden olur

Feng shui'nin ana kuralı, dağınıklık değildir. Enerji veya  chi , alanınız boyunca serbestçe akabilmelidir. Dağınıklık, negatif enerji yaratan akışı bozar. Diğer taraftan Decluttering'in tersi bir etkisi vardır. Sizi en çok rahatsız eden alanlara öncelik vererek başlayın ve her gün 10 ila 15 dakika gibi az bir zaman ayırın - sevmediğiniz veya ihtiyaç duymadığınız şeyi dışarı atmak için.


 
2. Havanın temiz veya iyi kokması gerekiyor

Bitkiler, cihazlar tarafından kabul edilen toksinleri ve elektriksel kirleticileri emerek havayı arındırır. Daha küçük bitkiler dağınıklığı hissedebilir, bu nedenle daha büyük ve daha iyi neyse ki en iyi seçeneklerden bazıları da en düşük bakımdır. Areca avuç içi evcil hayvan dostudur, 7 metreye kadar büyür, hava temizleme faydalarıyla ünlüdür - NASA onay damgasını bile alır  - ve ayrıca iç mekanda büyümek için en kolay palmiye ağaçlarından biridir. Her bitkinin kapılarını kesip öldürdüğü bilinen kişiler için mükemmel.

Hava mecazi anlamda da açık olmalıdır. Enerjinin her yerde ve her yerde olduğunu hatırladığınızda, eşinizle, çocuğunuzla veya telefonda biriyle ya da başka biriyle kavga ettiğinizde, o negatif enerjinin hala evinizde dolaştığını unutmayın. Bir odada hava ağır veya karanlık hissediyorsa, lekelenmeyi deneyebilirsiniz.

3. Kırık şeyler umutsuzluk duygusu bırakıyor

Tıkanmayı, tıkanmayı ve hatta delikli giysileri yıkayan çekmeceler, evdeki canlılığa engel olan birkaç örnektir. “Kırıklık” duygusunu yansıtırlar. Uzayın olmasını istediğiniz yolu temsil etmenin bir yolu olarak sabitlenmesi gereken her şeye kırmızı bir nokta koymaya çalışın. Nesneler onarıldıkça ve çıkartmaları çıkardıkça, enerjide pozitif bir değişimin simgesi haline gelir.

4. Kapıyı fırsata kapatmayı durdurun

Uygun feng shui'ye sahip bir giriş kapısı her zaman misafirperverlik duyacaktır: Ön kapı temiz olacak, paketler veya çift ayakkabılar gibi engellerden arınmış olacak ve kolaylıkla açılacaktır. Kapıyı açtığınızda gördüğünüz ilk şey tüm ev için tonu belirler. Güzel bir sanat eseri, mobilya ya da bu çok önemli odak noktasında sizi memnun eden ve etrafta dolanmak isteyeceğiniz başka bir nesne yerleştirin.

Kaynak: http://mysticalraven.com/spirituality/12575/4-warning-signs-your-home-is-the-cause-of-your-anger-and-stress


Önerilen İçerikler

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Göbeğiniz varsa bunu yapın! 43 markalı su incelendi: Bazılarıyla duş bile alınmaz. Bize ne içiriyorlarmış bilin istedik ! Heidi’nin Gerçek Hikayesi, İsviçre’nin Karanlık Yüzü Engelleri kolaylaştıracak fikirler