İLGİNÇ
14 Nisan 2019 ( 194 izlenme )
Reklamlar

Birini Sevmekle Onlara Aşık Olmak Arasındaki 8 Önemli Fark

Aşık olduğum insanlarla ve sadece sevdiğim insanlarla olan ilişkilerde bulundum ve ikisi aynı değil. Aslında, aralarında uzun süreli kalma yeteneklerini etkileyen bazı büyük farklılıklar vardır.

1. AŞK KİMYA GEREKTİREMEZ

 
Benim için sevdiğim, ancak âşık olmadığı adamla kimya yoktu. Onu önemsedim ama yakın bir bağlantı yoktu. Ona çok değer verdim ama ona aşık değildim. Birine aşık olduğunuzda bir yakınlık unsuru olması gerekse de, aşık olmadan da buna sahip olabileceğinizi unutmayın. Kafa karıştırıcı biliyorum.

2. SADECE SAYMAYACAKSINIZ SEÇENEKLERDEN BİR ŞEYE AŞK olamaz.

Bunu anlamak biraz zaman aldı, ancak birisini sevebileceğimi ve seçimlerine saygı göstermeyeceğimi anladım. Bununla birlikte, birine aşık olamam ve seçimlerine saygı duymam, çünkü sevgiden düşmeme neden olur. Padme'nin Yıldız Savaşları'ndaki Darth Vader'e döndüğü sırada artık Anakin ile birlikte olmasının nedeni bu değildi. Birlikte olduğun kişiyle birlikte olmaktan gurur duymalı ve düşündüklerine saygı duymalı ve saygı duymalısın.İnsanlar kusurlu, bu yüzden eğer onların özünü seviyorsanız, sizi rahatsız eden şeyleri günden güne görmezden gelmenizi kolaylaştırır. Hayatınız boyunca yaşadığınız her türlü büyümeye veya değişime rağmen, âşık olduğunuz kişidir. Her gün o kişiyi seçmeni sağlayan şey bu. Seni zor zamanlar boyunca çalışmak istemedi.


 
3. AŞKINIZDAN BÜYÜK BİR ELEMAN

Gerçekten başka kelime yok. Bütün vaktini onunla geçirmek istemenizin sebebi ve sizi evcil hayvan dükkanına götürmenin bir başka kedi getirmesiyle sonuçlanacağını bilmesine rağmen size hayır diyememesidir. Eşinizle ilgili mantık hakkında unutabileceğiniz bir şey var.

4. AŞAĞIDAKSINIZ AMA SEVDİĞİNİZ BAZI HOPARLARINIZI VE HAYALLERİNİ DESTEBİLİRSİNİZ, KENDİ KENDİNİZİ OLSUN.

Hayallerini gerçekleştirmelerini istedikleri kadar gerçekleştirmelerini istersiniz. Onları mutlu etmek için şeyler yaparsınız ve mutlu olduklarını bilmek sizi mutlu eder. Hedefleriniz hedefleri haline gelir ve bunun tersi de geçerlidir; eşit ortaklar oldun. Birini sevmekle tamamlanmayan, birbiriyle bağlantılı bir seviye var. Hissetmek için aşık olmalısın.5. SİZİN SEVDİĞİNİZ İLE BUTTERFLIES'İ ASLA ALMAYACAKSINIZ; AŞKINIZDAN, ONLAR HER YERDE.

Bunu yazmakta tereddüt ettim çünkü yeterince uzun süre birlikteyseniz, sinir kelebekleri gider. Ancak, bence önemli bir fark, gittikleri zaman, hala insan hakkında aynı hissettiğinizdir - artık kusmak istemezsiniz! Başka bir deyişle, odaya girdiklerinde kalbiniz hızlanmayabilir ancak hala kalabalığın içinde onları ararsınız.

6. BİR SEVİYEDE BİR GÜVENLİ; Aşık olmak korkutucu.

Eşinizle güvende hissetmek güzel, ancak bir risk unsuru da olmalı. Biraz korkutucu olmalı, çünkü buna değer bir şey yaptığını biliyorsun. Aşık olduğunuzda, her zaman incinme riski vardır ve bu korkunç olabilir. Kendinizi çok güvende hissederseniz, aşık olmayabilirsiniz çünkü incinme riskiniz olmayabilir.7. Eğer AŞK EĞERSİNİZDEN EMİN OLMADAN EMİN OLURSAN OLABİLİRSİNİZ.

Kendimi güvende hissetmek ama kendimi aşık olduğuma ikna etmek için çok zaman harcadım. Sonunda aşık olduğum birisiyle tanıştığımda, komik olduğu çok açıktı. Kesinlikle aşıktım. Temel olarak, bunu sorgulamak zorunda kalırsanız, cevabı zaten biliyorsunuzdur.


 
8. AŞKLADIĞINIZDAN BİR KİŞİ İÇİN BİR ŞEY YAPABİLİRSİNİZ.

Aşık olduğunuzda, o ekstra kilometreye gitmeye ve normalde yapamayacağınız bir şey yapmaya istekli olursunuz, ister saatlerce tenis izliyor, ister normalden uzak durduğunuz yeni bir macera denemek ister. Birini sevdiğinde, denemeye istekli olabilirsin, ama muhtemelen sadece senin için uygunsa.


Kaynak: https://mysticalraven.com/relationships/15180/the-8-extremely-important-differences-between-loving-someone-and-being-in-love-with-them

Önerilen İçerikler

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Doğan Cüceloğlu'ndan Okunası Bir Yazı. BÜTÜN ANNE VE BABALAR MUTLAKA OKUSUN Karşınızdaki Kadının Kızgın Olup Olmadığını Anlama Yöntemi Halimiz Bu Japon Çocukları Neden Bu Kadar Uysal ve Öfke Nöbeti Geçirmezler, İşte Nedenleri