HİKAYE
11 Kasım 2018 ( 45816 izlenme )
Reklamlar

Bir üniversite öğrencisi anlatıyor

Bir üniversite öğrencisi anlatıyor; "Bizim üniversitede genç kızların kullandığı saatlerden takan bir doktor vardı. Bu haline sürekli güler,eğlenirdik. Sonradan öğrendik ki, ölen kızına aitmiş."
(Acıyla kıvranan ama konuşamayan kalpler vardır)
.

Hastanenin birinde genç bir kızın başındaki peruk düşer ve orada bulunan herkes gülüp, kahkaha atıp eğlenir. Bir genç adam, kadına yardıma koşar, genç kadın ağlayarak ve titreyerek; "Benim hiçbir suçum yok. Kanser ne yazık ki bütün saçlarımı aldı."der.(Davranışlarınıza ve aymaz tavırlarınıza dikkat ediniz.)
.

Okulda başarı seviyesi düşük bir çocuk annesinin mezarına gider ; "Anne...! Benimle okula gel. Öğretmen beni öğrencilerin önünde 'Senin annen ihmalkar bir kadın seninle hiç ilgilenmiyor' diye azarlıyor." der.
(Daima dikkatli ol. Öyle sözler vardır ki, öldürür.)

KİBİR ve PEŞİN HÜKÜM; İLMİN İKİ DÜŞMANIDIR.

Önerilen İçerikler

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Boyuna bakmadan nasıl da masa tenisi oynuyor, helal olsun vallaha Nil Karaibrahimgil’in en çok paylaşılan yazısı; Gençliğime sevgilerimle… Malezya'da Kuran kursunda dayaktan ölen çocuğun defteri; “Sevgili Allah lütfen anne ve babamın beni başka bir okula göndermelerini sağla” Zeynep Hanım ile Yusuf Kamil Paşa’nın büyük aşkı, yıllar sonra bile yaşıyor!