İLGİNÇ
15 Mart 2019 ( 4 izlenme )
Reklamlar

Bilim İnsanları Babaların Kızlarının Üzerinde Daha Büyük Etkisi Olduğunu Söylüyor.

Bir baba ile kız arasındaki bağ benzersizdir. Bir kızın babasıyla ilişkisi, çocukluk deneyimini şekillendirir ve davranışını yetişkin olarak belirler. Sağlıklı ve başarılı bir yaşam ve “hayal adamı” örneği veren baba. Eğer bir baba kızının hayatına katılmazsa veya davranışları düzensiz ise, özgüveninin düşük olmasına ve genel olarak erkeklere güvenmenin sorununa yol açabilir.

Genç yaştan itibaren dahil
Bilim adamları, babaların kızlarının yaşamları üzerinde daha büyük bir etkisi olduğunu iddia ediyor ve nedenini öğrenmek için merak ediyoruz

Kültür artık değişti ve birçok baba nihayet kızlarına en başından bakma fırsatı buluyor. İlk günden itibaren babalar, kızlarını özel bir formül kullanarak beslemeleri, bebek bezlerini değiştirmeleri, banyo yapmaları, uykuya koymaları ve ağlamalarını sakinleştirmeleri için teşvik edilir. Böyle bir  varlık onunla geleceği belirleyen, çok önemli bir ilişki yaratan kızı ile onun arasında bir bağ oluşturur.

Bir babanın duygusal düzeyde önemi

Bir kızın babasıyla iyi bir ilişkisi varsa  , araştırmaya göre, endişe ya da depresyon gelişme riski daha düşüktür ve stresle daha iyi başa çıkar  .

Eğer bir baba kızıyla yakın bir bağ kurmaya çalışıyorsa ve onun duyguları hakkında konuşmasını rahatlatıyorsa, gelecekte başarılı ve tatmin edici ilişkiler kurması için onu hazırlar .

Bir babanın kızın öz imajı üzerindeki etkisi

Bir babanın kızının hayatına katılımı  önemlidir ve onunla sağlıklı bir bağlantı kurmak çok önemlidir, çünkü bu onun kendine güvenini geliştirmesine ve pozitif bir imaj yaratmasına yardımcı olur . Bunu yapmak için, bir baba kızını sözlü olarak teşvik etmeli, hayatında bulunmalı, duygularına saygı göstermeli ve düşüncelerini dinlemeli ve hobilerine aktif ilgi göstermelidir. Bu onun güvensizliklerinden kurtulmasına ve kendi yeteneklerine olan güvenini arttırmasına yardımcı olacaktır.Bir babanın kız ilişkilerinde etkisi

Genç kıza saygı ve sevginin ne demek olduğunu gösteren baba . Bir erkeğin diğer kadınlara, özellikle annesine nasıl saygı duyduğunu gösterir. Kızı, babasına kadınlarla nasıl iletişim kurduğuna dair her şeyi görecek ve hatırlayacaktır (saygı duyup duymadığını gösterip başarmadığını).

Küçük bir kız için, babasıyla olan erken bir ilişki, bekleyebilecekleri ve romantik bir partnerde neyin kabul edilebilir olduğu konusundaki algılarını şekillendirir. Araştırmalar , olgunlaşan kadınların, zihinsel olarak babalarına benzeyen erkeklerle uzun süredir ilişki kurduğunu ve uzun süreli ilişkilerde bulunduğunu söylüyor.

Bir babanın pratik etkisi

Babalar ayrıca kızlarının maddi ve fiziki sağlığı hakkında konuşurken de önemli bir rol oynamaktadır. Kızlar babalarını finansal istikrarın, fiziksel ve duygusal refahın sembolü olarak görürler. Baba ise katılan kızının çocukluk çok, onun kızı daha iyi fiziksel ve finansal sağlığını olması olasılığı artacaktır başarıya onu yol açabilir.

Annelerin rolü

Babalar kızlarının hayatında önemli bir rol oynamasına rağmen, anneler daha az önemli değildir. Anneler kızlarına yetişkin ilişkilerinde nasıl davranacaklarına ve kendi çocuklarına nasıl bakacaklarına dair bir örnek verir .

Kaynak: https://brightside.me/inspiration-family-and-kids/scientists-claim-fathers-have-a-bigger-impact-on-daughters-lives-and-were-curious-to-learn-why-689860/

Önerilen İçerikler

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Araba Satışında Dolandırıcılık Yöntemi Bebek Koltuğu Kullananlar DİKKAT! İşte Enerjimizi Çalan Şeyler Bunlarmış Aman DİKKAT ! Trafikte yeni dönem başlıyor. Her an ceza yiyebilirsiniz