HABER
16 Nisan 2019 ( 866 izlenme )
Reklamlar

Başkan yardımcısı avladığı kuşlardan üç hilal yaptı

Ava gidip sporumuzu yapıyoruz ama bunu artık gösteriş mevzusu yapmıyoruz.

Giresun'un Piraziz Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan Yeniay'ın kuşları katledip daha sonra üç hilal olarak arabanın üzerine sermesi sosyal medyada tepkilere neden oldu.

Sözcü'den Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre, Giresun’un Piraziz Belediyesi 2014’den bu yana CHP’de bulunuyor. Başkan Hüseyin Görgülüoğlu, 31 Mart seçimlerinde de başkanlığı 2. kez kazandı. Görgülüoğlu’nun başkan yardımcısının hareketi ise büyük tepki topladı.

Piraziz İlçesi Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan Yeniay, av amacıyla gittiği Bayburt'ta onlarca kuş avladı. Avladığı kuşlarla da “Üç Hilal” amblemi yaptı. Gökhan Yeniay, bu görüntüleri de Bozkurt işareti eşliğinde sosyal medya hesabından paylaştı.

EŞİM DE ÇOK KIZDI

Tartışma yaratan fotoğrafıyla ilgili olarak soruları yanıtlayan Gökhan Yeniay, “Avcıların avdan sonra çektirdiği klasik fotoğraflardan biri, özel bir amacı yok” dedi ve şunları söyledi: “O şekilde poz vermek de, arkadaşımızdan çıkan bir fikirdi. Kıramadık öyle yaptık. O hayvanların hepsini insani olarak da tüketiyoruz. Eşim de bu görüntüye tepki gösterdi. Ondan sonra bu konularda hassasiyet göstermeye başladık. Ava gidip sporumuzu yapıyoruz ama bunu artık gösteriş mevzusu yapmıyoruz.”

Önerilen İçerikler

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yağışlı Ve Soğuk Hava Geliyor Korkunç Cinayette Kan Donduran Detaylar Vahşet! Öldürüp Taş Bağlayıp Bir Poşet Yardımı İle Tencere Ve Tavalarınız Pırıl Pırıl Olacak