SAĞLIK
12 Haziran 2018 ( 3003 izlenme )
Reklamlar

Bacaklarınızı Her Gün Duvara Yaslarken Vücudunuzda Meydana Gelen İnanılmaz 5 Şey

Yoga yapmayı hiç denememiş ama denemek isteyenler için, bu 7 basit yoga pozisyonu ile başlayabilirsiniz .

Ama aslında daha kolay, ama aynı derecede iyi ve vücut için yararlı bir egzersiz var.

Viparita Karani'nin pozisyonunun bir dizi bozukluğu "iyileştirebileceği" söyleniyor ve tek ihtiyacınız olan şey bir duvar!

“Viparita karani” ya da bacakları duvar yogalarına karşı, genellikle herkesin en iyileşme noktası olarak tanımlanır. Ve aslında bir süre kalmaktan daha mutlu olmanın harika güzel bir pozisyonu!

Viparita Karana eğitim olduğunda, yavaş yavaş başlayın - en fazla beş ila on dakika bir anda vücudunuz bu pozisyonda olmasının ayarlar dek.

Bacaklarınızı her gün duvara yaslarsanız vücutta 5 şey oluyor!
1. sindirimi artırır
Hareketin, karın sindirimi iyileştirmek ve kabızlık ile mücadele bağırsak, masaj yardımcı olduğuna inanılmaktadır. YogaJournal , daha iyi (ve daha hızlı) sindirim nedeniyle iştahınız artabilir .

2. Kan akışını teşvik eder
Çok açık, değil mi? Bu çanta ile, kan akışı vücudun üst kısmına yükselir ve bu da Yogobe'ye göre bir oksijen akışıyla gelir . Bu, vücudun alt kısmında şişmeyi azaltmaya yardımcı olabilir,

not Yüksek tansiyonunuz varsa, lütfen başınızın altına küçük bir yastık veya battaniye ekleyin.

3. ağrı kesici sağlar

Şenlik ateşini vücudun için bir çanta gibi düşün. Pelvisteki kaslarla çalışmak tüm vücudun güçlendirilmesine yardımcı olur, ancak menstrüel semptomları ve menopoz semptomlarını da hafifletebilir. Çalışmalar , pelvik taban egzersizlerinin, hamileliğin sonunda pelvik ve sırt ağrısı insidansını azaltabileceğini daha önce göstermiştir.

Bu pozisyonun bacaklarda ve ayaklarda ağrı ve yorgunluğu giderebileceği söylenir.

4. Stresi ve endişeyi azaltır
Sırtüstü dinlenmek, bacaklarınız yukarıya doğru, zihninizi sakinleştirmeye ve bırakmanıza yardımcı olabilir.

Derin nefes alma ile birlikte, Viparita Karana gevşemek, iyileşmek ve sinir sistemini sakinleştirmenize yardımcı olur.

Hepsinden iyisi, orada uzan ve aklını kaçır!

5. kalça, bacak ve sırtını uzatır


Kemikler ve bacak kasları, sırt uylukları - herkes bu çantayla iyi bir şekilde gerilir. Bu egzersizi her gün yapın ve zamanla vücudunuzu daha esnek ve esnek hale getirecek, bu alanlarda gerginlik ve ağrıyı azaltacaktır.

Karolinska institutet i Stockholm'de yapılan bir araştırmaya göre, düzenli eğitim ve her şeyden önce yoga sırt ağrısı için en iyi ilaçtır .

Önemli sağlık sorunlarınız varsa doktorunuza başvurmayı unutmayın! 


Ağrınız varsa ya da daha pürüzsüz ve daha iyi hissetmeniz gerekiyorsa bu basit egzersizi deneyin! Vücudunuz sonra size teşekkür edecek.

Eğer biraz zamanınız varsa işte veya evde deneyebilirsiniz. Tek ihtiyacın olan bir duvar ve yalan söylemek güzel bir şey.

Bölün, böylece tüm arkadaşların bunu yapma şansını yakalayabilirsin!

Önerilen İçerikler

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Canan Karatay Yine Ezber Bozdu ‘Hastalanmamak İçin O Suyu İçin’ 21 YAŞINDAKİ BİR UYUŞTURUCU BAĞIMLISI GENCİN ÖLMEDEN ÖNCE ANASINA YAZDIĞI SON YAZISI.. Geceleri Mışıl Mışıl Uyumak İçin Bunları Yapın 20 KİLO VERDİREN HAŞLANMIŞ LİMON TARİFİ