HABER
10 Nisan 2019 ( 2 izlenme )
Reklamlar

Asyalı Çocuklar Dünyanın En Sağlıklı Çocukları İşte Nedeni

Japon çocuklarının dünyadaki en sağlıklı çocuklardan biri olduğunu iddia eden araştırmalarla , çocuklarının nasıl bu kadar sağlıklı olduklarına bir göz atmalı ve bu fikirleri kendi alışkanlıklarımıza dahil etmeliyiz. Aslında, diğer Asya ülkelerinde geliştirilen birçok kültürel norm, çocukları genellikle sağlıklı bir şekilde, aklınıza gelmeyecek şekilde tutmak için çok yardımcı oldu.


1. Çocukların çok yakından okumalarını engelleme


Birçok Çinli okulda , çocukların gözlerinin sağlıklı kalmasına yardımcı olmak için tasarlanan okullara barlar yerleştirilmiştir. Okurken kitaplarına kapanmaya başlaması en sonunda gözlerini incitebilir, böylece barlar çocukları sağlıklı bir mesafede tutar. Ek olarak, çubuklar çocukların iyi bir duruş geliştirmelerine yardımcı olabilir.

2. Göz egzersizleri yapmakÇin Halk Cumhuriyeti'nde, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine, kan dolaşımını iyileştirme ve göz kaslarını gevşetme amaçlı göz egzersizleri yapma talimatı verilir . Egzersizler, göz çevresine farklı bölgelere sürtünmeyi içeren ve genellikle günde iki kez uygulanan 6 seans içerir.3. Dışarda tutma testleri

Yıllar boyunca, Çin genelinde açık havada barındırma testlerinin uygulanması ortaya çıktı. Uygulama genel olarak öğrencilerin aldatmalarını önleme amaçlıdır, çünkü sınırlı alana sahip bir odada olmalarından daha uzağa yerleştirilebilirler, ancak görünmeyen sağlık yararları da vardır. Sadece öğrencilere ara sıra temiz hava ve güneş ışığına maruz kalmayı sağlamakla kalmaz,  aynı zamanda öğrencilerin stresi hafifletmesine yardımcı olur .

4. Cerrahi maske takmak


İnsanların kışın içeride soğuk algınlığı olması nedeniyle hastalanma olasılığı daha yüksektir ve diğer insanlardan mikroplara daha kolay maruz kalmaları sağlanır. Japonya'da, hasta hisseden veya paylaşabilecekleri havadan mikropların sayısını azaltmaya yardımcı olmak için cerrahi maske takma alerjisi olan kişiler için yaygındır. Maskeler için satışlar diğer sağlık korkularında, soğuk algınlığı ve grip salgınları sırasında artar .

5. Canlı akış sınıfları


Hava durumu sınıfa gitmeyi güvensiz hale getirdiğinde, bazı Çinli öğretmenler biraz yaratıcı olurlar ve kurslarını boş sınıflarından çıkarırlar. Çocuklar derslerini evlerinin güvenli konforundan öğreniyorlar; bu da özellikle kötü hava koşullarına rağmen okullar kapanmaya karar verdiğinde yardımcı olabilir. Ayrıca, uzak alanlarda yaşayan, başka türlü okula erişimi olmayan öğrencilere yardımcı olur.6. Tam kurs yerine daha küçük porsiyonlarda servis yapmak


Japon okul öğle yemeği programı Dünya Savaşı sonrasında çocuklara açlıktan yardımcı olmak için geliştirilmiştir, ancak modern muadili gerçekten yıllar içinde pek değişmedi. Bu yemekler genellikle en azından Batı anlamda bir ana yemek yemiyor. Yemekler, genellikle pirinç, sebzeler, miso ve balık veya et olmak üzere orta kısımlara ayrılır. Buna ek olarak, yerel olarak yetiştirilen gıdalara odaklanmak için önlemler alınmıştır.

7. Açık havada harika vakit geçirme keyfi


Açık havada bir aktiviteye sahip olmak Güney Kore'de giderek daha önemli olarak görülmekte, yürüyüş ve kamp gibi aktiviteler gittikçe daha popüler hale gelmektedir. Kentsel bir yaşama alışkın olan kişilerin bile kamp gezileriyle ara verdikleri bilinmektedir. Bu programlar aynı zamanda rahatlama ve ruh sağlığı bilincine büyük önem vermektedir.


8. Dolaşmak için yürümek


Birçok Asya ülkesinde, insanlar araç veya toplu taşıma kullanmak yerine dolaşmak için yürümeye büyük önem veriyorlar. Güney Kore'de, insanların günlük adım sayısını saymalarına yardımcı olan cihazlar giderek daha popüler hale geliyor. Ayrıca, çoğu Asya ülkesinde, çocukların otobüs kullanmak yerine, özellikle kentsel alanlarda , yerel okullarına gitmeleri beklenmektedir  .

9. İnternet bağımlılığının izlenmesi


Tüm dünyada çocukları sosyal medya cihazlarına yapıştırılmış olarak görmek giderek yaygınlaşıyor. Güney Kore'de bu nadir bir durum değildir, ancak ülkedeki internet bağımlılığı ile mücadele etmek için daha fazla önlem alınmıştır. İnternete bağımlı hale gelen genç insanlara yardım etmeyi amaçlayan çeşitli kamplar, rehabs ve tedavi merkezleri bulunmaktadır . Hükümet, 16 yaşın altındaki çocukların gece yarısından sonra internete erişmelerini bile engelleyen yasalar bile koymuştur.10. Çocuklara daha fazla sorumluluk vermek

Japonya'da, çocukların diğer ülkelerden beklenmeyen birçok etkinliği kendileri yapması beklenmektedir. Çocukların  okula kendi başlarına gelmeleri, aile işleri yapmaları ve hatta kapıcı yerine kendi sınıflarını temizlemelerine yardımcı olmaları beklenir . Bu, çocukların bağımsız ve sorumlu olmayı öğrenmelerine yardımcı olur, bu da kendilerine daha iyi bakmayı öğrenmelerini sağlar.

11. Yemek zamanını olabildiğince sağlıklı yapmak.

Birçok Asya ülkesi, çocuklar için yiyecekleri sağlıklı hale getirmenin farklı yollarını bulur. Japonya'da sebzeler, yemek zamanında ana etkendir , et, yağ, süt veya şekere daha az önem verilir. Çorba, birçok Asya diyetinde de önemli bir unsurdur; Çinliler çorbaya ekstra bir tekme vermek için Goji meyveleri, limon otu ve zencefil gibi çeşitli sağlıklı ürünler kullanırlar .

Her iki dahil olmak üzere birçok Asya ülkesinde, Çin ve Japonya'da çocuklara çay içmek için, o da normal kabul edilir. Çay sadece alkolsüz içecekler gibi şeylere daha sağlıklı bir alternatif olmakla kalmaz, aynı zamanda çocuğun görüşüne yardımcı olmak gibi şaşırtıcı sağlık yararları da sağlayabilir.

Diğer ülkelerin çocuklarımızın sağlığını iyileştirmek için kullanabileceği yabancı çocuk yetiştirme normları biliyor musunuz? Bilmemize izin ver!

Önerilen İçerikler

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AK Parti'den son dakika Ankara açıklaması Pes Artık! Kadınlar, Kırbaçlanacak Kadınların Fotoğrafını Çekmek İçin Yarıştı TECAVÜZE İDAM İSTİYORUZ! İMZA KAMPANYASI Eşini Ve 2 Oğlunu Öldüren Canavar Yakalandı: Canavarın Kan Donduran İfadesi Ortaya Çıktı!