HABER
02 Ocak 2018 ( 34287 izlenme )
Reklamlar

ARACINIZIN SİLECEK VE SİNYALİNİ AYNI ANDA ÇALIŞTIRDIĞINIZDA... İŞTE HİÇ BİLMEDİĞİNİZ ÖZELLİKLER

Arabaların Gizli Özelliklerini Keşfedin!
Bilgi MerkeziKasko SigortasıArabaların Gizli Özelliklerini Keşfedin!
Günümüzde arabalar tekenolojinin oldukça ilerlemiş olmasıyla birlikte birçok özelliklere sahip olarak üretilir. Kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap veren modern, performansı yüksek, dikkat çekici, konforlu, kolaylık sağlayan özellikleri vs. akla gelinmeyecek şekilde düzenlenerek satışa sunulur.

Oldukça fazla olan bu özelliklerin eminiz ki bir çoğunuzdan haberiniz yoktur. Sizin için hazırladığımız bazı marka ve modellerin bilinmeyen özelliklerini öğrenerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

  

Opel Corsa
 
Arabanın anahtarını kontağa takıp, silecek ve sinyal kolunu birlikte çekerseniz P1-P7 arasındaki özellikler eş zamanlı olarak programlanabilir.
P1, aracın dış lambalarının açılmasını ya da kapanmasını sağlar.
P2, yağmurlu havada sileceklerinizi çalıştırdığınızda aracınızı geri vitese almanız durumunda silecekleri de çalıştırır.
P3, şerit değiştirmede kullanılır. Şerit değiştirme sinyalini vermek için yavaşça sinyal çubuğuna basıldığında sinyalin kendiliğinden ne zaman kapanması gerektiğini belirler.
P4, hareket halinde olan aracın dört kapısının da aynı andan kilitlenip kilitlenmemesini sağlar. 
P5, aracınızda hız kontrol özelliği bulunuyorsa bu hız ayarını yapar.
P6, aracın saatte 90 km hızla gittiğini belirlediğinde size sesli olarak uyarır.
P7, sağ ve sol sinyal sesinin yüksekliğini ayarlar.
Kontağı çalıştırmadan önce ayarlar tuşuna yaklaşık 3 saniye bastığınızda yol bilgisayarında LCD ekran ısısı, ECU donanım versiyonu akü voltajı, hız, motor soğutma suyunun sıcaklığı vs. bilgileri ekranda görünür.
Kontağı kapattıktan sonra sinyal kolunu aşağıya doğru çektiğinizde sol taraftaki park lambası, yukarı çektiğinizde de aracın sağ tarafındaki park lambaları yanmaya başlar.


Peugeot 307
 
Bu araçta 10 km hızın üzerine çıktığınızda aracın kapıları kendiliğinden kilitlenir.
Eğer yol bilgisayarından araka cam sileceklerini ayarlarsanız yağmur yağarken aracınızı geri vitese aldığınızda arka silecekelr otomatik olarak çalışmaya başlar.


Volksvagen Golf
 
Bu araçlarda Coming Home özelliği otomatiktir. 
Yol bilgisayarına ek yakıt özelliğinin eklenmesi ile ilave edilmesi gereken gereken benzinin litresi gösterilir.
Gündüz farları aracın teybinde kapatılı açılabilir. 
Araç geri vitese alındığında sağ taraftaki aynası aşağıya iner.
Aracı kilitleyip gidildiğinde eğer yağmur yağarsa ve aracın camları açık kalmışsa otomatik olan kapanır.
Ford Focus Ghıa
 
Aracın uzaktan kumandasının kilitleme ve açma butonlarına 5 saniye bastığınızda sinyaller çalışmaya başlar. Bu işlemden sonra açma tuşuna bir kez bastığınızda sürücü kapısı açılır. İki defa bastığınızda ise bütün kapılar açılır.
Araçtan ayrılırken anahtardaki kilitleme butonuna basarak kapıları kilitlediktek sonra yaklaşık 5 saniye kadar kilitleme tuşuna bastığınızda aracın tüm açık camları otomatik olarak kapanır.
Yukarıdaki durumun tam tersini yapmanız da mümkündür. Aracın kilidini açtıktan sonra açma tuşuna yaklaşık 5 saniye basmanız tüm camların açılmasını sağlar.

Önerilen İçerikler

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

1 Yaşındaki Çocuğu Öğretmeni Fark Etti Ama Kurtarılamadı Yürek Sızlatan Fotoğraf: Yangında Kül Olan Evini Gözyaşları İçinde ve Kedisine Sarılarak İzleyen Ali Amca Yeni Doğan Bebeğini Gören Anne Şok Oldu. Doktorların Şaka Yaptığını Sandı Ama.. Çöp Toplayarak Geçinirken Osmanlıca Tapu Buldu, 6 Köyün Sahibi Oldu