İLGİNÇ
13 Şubat 2018 ( 8913 izlenme )
Reklamlar

Anne, Kızının Resmini Sosyal Medyada Paylaştı. Kız 2 Dakika Sonra Öldü!

Hayatımız gerçekten çok kıymetlidir. Bazen yanlış ve düşünmeden yaptığımız davranışlar sevdiklerimizin dahil hayatlarımıza mal olabilir. Aslında daha dikkatli davranıp, attığımız her adımı fazlasıyla düşünmek bizi tehlikelerden koruyabilir. 
Hayatımız çok kıymetlidir ve kesinlikle internette fotoğraf paylaşmak için riske değmez. İnternette viral olan video kampayasının vermek istediği mesaj da tam olarak bu. Kampanyanın vermek istediği mesajı son derece iyi anlayacaksınız ve neden 7 milyon kişi tarafından izlendiğine şaşırmayacaksınız. “Eve yaklaşırken” adlı viral olan video kampanyası Amerikan şirket AT&T tarafından piyasaya sunuldu. Video, hayatımızda yaparken zevk aldığımız, bisiklet sürmek, çocuğunuzun futbol maçını izlemek, ailece yemek yemek gibi basit eylemlerle başlıyor. Hayatımıza anlam katan ender eylemlerden bazıları bunlar. Videonun 2:36. saniyesinde ise hayatımızın ne kadar çabuk elimizden kayıp gidebileceğine tanık oluyoruz. Annenin internette fotoğraf paylaşması sadece saniyelerini aldı ancak, gözünü yoldan ayırması ise ona çok fazla şeye mâl oldu. Videonun bir telefon şirketi tarafından kampanya olarak yayınlandığını bilsem de gözyaşlarıma hakim olamadım. Mesaj çekmek, e-posta yollamak ya da internette fotoğraf paylaşmak hayatınızı riske etmeye değmez. Video size kısaca ‘bekleyebilir’ mesajı veriyor. Videoyu izledikten sonra tanıdıklarınızla paylaşarak onları da bu farkındalık kampanyası hakkında bilinçlendirin.
 
Lütfen videoyu tanıdığın herkesle paylaşarak onların da bir daha buna benzer eylemlerde bulunmamalarını sağlayın. Belki de birisinin hayatını kurtarırsınız!

Önerilen İçerikler

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Burcunuza Özel Tavsiyeler… Sakın Kaçırmayın… Japonya’da İnsanlar Neden Evlerinin Duvarlarına Şişe Şişe Su Diziyor? Boğa ile Öküz arasındaki fark nedir? 292 Kiloda Olan 24 Yaşındaki Genç Kızın Yeni Halini Görenler Gözlerine İnanamıyor!