SAĞLIK
05 Mart 2019 ( 465 izlenme )
Reklamlar

Ağzınızda Mükemmel Bir Temizlik Hissi Veren Yöntem

Ağız kokusu ağzınızda oluşan problemleri yok eden yöntemi dinleyin. Eğer ağzınızın mükemmel derecede temiz ve ferah olmasını istiyorsanız bu yöntemi mutlaka deneyin. İşte ağzınızda mucizeler yaratan o yöntem
Oil Pulling ya da Türkçesiyle Yağ Çekme, ağız temizliği konusunda deneyen kişilerin epey memnun kaldığı bir yöntem.
bilinen güçlü antibakteriyel etkisinden ve rahatsız etmeyen tadından dolayı hindistan cevizi yağı en çok tercih ve tavsiye edilen olmasına rağmen başka tür sağlıklı yağlarla da yapılabiliyor oil pulling (yağ çekme) denen olay. 

hindistan cevizi yağıyla üst üste iki gün denedim, ağzımda mükemmel bir ferahlık hissi bıraktığı gibi, dişleriniz üzerinde normalde fırçaladıktan sonra bile hissedebileceğiniz plağı, bundan sonra hissetmiyorsunuzdur. resmen diş hekiminde dişlerinizi temizletmiş gibi hissediyorsunuz. ayrıca diş eti ile ilgili olan bir sorunuma da yardımcı oldu bence çünkü ağrım geçti. düzenli kullanımla sağlığımıza harika katkıları olacağına inandığım mucize şey. üşenmeyin, yapın.

not: 78 yaşındaki komşum, zeytin yağıyla denemiş ve o da çok memnun kalmış.


oil pulling, her sabah aç karna telefonumun kronometresinden takip ederek 20 dakika yaptığım bir ağzı yağla çalkalama durumu. 

ben soğuk sıkım organik hindistan cevizi yağı ile yapıyorum. beşinci ayımı doldurmak üzereyim. bu 20 dakika içinde bazen duş alıyorum, saçımı tarıyorum, makyajımı yapıyorum, kıyafetlerimi ütüleyip giyiyorum. yani her sabah 20 dakikanızı mahsus bu işe ayırmak zorunda değilsiniz. tabii aynı anda başka şeylere odaklanamamak gibi bir huyunuz yoksa. bir süre sonra sabah rutininizin bir parçası oluyor. ağzında yağ yokken yapacağınız her şeyi bu şekilde yapıyorsunuz, hepsi bu.

tedavi edici yönünden ziyade, şifalandırıcı özelliğine odaklandığım için bir beklentiye girmeden yapıyorum. insanlar yatay pozisyona geçip uyumaya başladıklarında toksinler ağızda ve dilde birikiyor. sabahları uykudan kalkınca ağızdaki acı tadın sebebi bu. yağ çalkalama işlemi ile bu toksinler yağda çözünüp atılıyor. vücuda geri girmiyor. mantığı bu. dediğim gibi iyileştirsin diye değil de şifalandığım hissiyle yaptığım için bedenime de ruhuma da iyi geldiğini düşünerek yapmaya devam ediyorum.

Kaynak: https://seyler.eksisozluk.com/agizda-muthis-bir-temizlik-ve-ferahlik-hissi-yaratan-yontem-oil-pulling

Önerilen İçerikler

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Evde Yapabileceğiniz Önemli Sağlık Tespitleri İnsanların da Bilgisayar Gibi Yeniden Başlat Tuşu Varmış Her Anne ve Babanın Mutlaka Bilmesi Gereken 3 Dakika Kuralı Jelibon Nasıl Yapılır İzleyin Sonra Markete Gidin Çocuklarınıza Alın