İLGİNÇ
14 Nisan 2019 ( 401 izlenme )
Reklamlar

Adalarına Yaklaşan Kişileri Gözlerini Kırpmadan Yok Eden Kabile

Henüz keşfedilmemiş ve insanlık tarihinin gizli kapaklı saklı yerlerinde yaşayan yabani insanlar topluğu günümüzde hala bulunmakta. İşte bu kabilelerden biride Sentinel kabilesidir. Adalarına yaklaşan yabancı kim olursa olsun hemen anında yok ediyorlar. İşte bu yabani kabileyle ilgili detaylar
Bilim insanları kara deliğin fotoğrafını ilk kez çekmeyi başarmışken, dünya üzerinde de henüz keşfedilmemiş bir kara delik olduğundan haberiniz var mı? Eğer yoksa sizleri Kuzey Sentinel Adası sakinleri ile tanıştıralım. Adaya yaklaşan herkesi öldürmeye yemin etmiş bu kabilenin şimdiye kadar ulaşılan bilgilerine hep birlikte göz atalım.
Hindistan açıklarında yer alan Kuzey Sentinel Adası, Hindistan ülkesi tarafından yasaklı bölge ilan edilmiştir. Bunun sebebi ise çok açık. Çünkü orada yaşayan kabile yardım için gelenleri bile öldürüyor!

Yerli halkla iletişim kurabilen henüz yok. Bu ada medeniyetsiz kalan son kara parçalarından birisi.

Ada halkını oluşturan Sentinel kabilesinin yaklaşık 60.000 sene önce Afrika'dan Asya'ya göçen insan dalgasıyla birlikte geldikleri ve o zamandan beri bu adada izole kaldıkları düşünülüyor.

Yerli halk, burayı keşfetmeye çalışan bütün kaşifleri ya öldürdü ya da öldürmeye çalıştı. Sentinel Adası'nda yaşayanlar o kadar tehlikeli ki, Hindistan hükümeti adaya 5 kilometrelik bir güvenlik çemberi oluşturdu ve girişleri yasakladı.

1880'de adaya giden Maurice Vidal Portman, araştırma amacıyla 6 kişiyi kamptan çıkarmayı başardı fakat yolculuk esnasında yaşlı adam ve kadın hızlıca ölünce bağışıklık sistemlerinin bu dünyadan çok izole olduğu düşünüldü ve çocuklar tekrar adaya bırakıldı.

2004 Hint Okyanusu depremi ve tsunamisinden üç gün sonra adaya yardım getirmeye çalışan ve yiyecek taşıyan Hindistan donanmasına ait helikopterlere ada halkı ok ve mızraklarla saldırıldı.

26 Ocak 2006 tarihinde adaya kanunsuz bir biçimde avlanmaya gelen iki balıkçı, botlarının adaya yanaşması üzerine Sentineller tarafından öldürüldü. Balıkçıların cesedini kumsalda çukurlara atan Sentineller, onları almak için gelen helikoptere de saldırdı.

Sentinel Adası sakinlerinin sayısının 50 ila 400 arasında olduğu düşünülüyor. Ada halkının avcılık ve toplayıcılıkla hayatta kaldıkları varsayılıyor. Tarım yaptıklarına dair ise henüz bir bilgi yok.

https://storia.me/@White%20Rabbit/adasina-yaklasanlari-gozleri-kirpmadan-olduren-dunya-uzerindeki-kara-delik-sentinel-kabilesi-1cvz?fbclid=IwAR1nGyp7HFPVUKTeH1vqiO7bODzFpzWFhuLAvV0qnms7CebCtRi4Nk889xA

Önerilen İçerikler

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İsteklerimizi gerçekleştirmek için bu 5 sırrı hayatınıza dahil edin. Süt vermemesine rağmen niçin erkeklerin memeleri var? ''Kitap okumanın faydalarını bir bilseniz? İsim ve Yüzleri Kolayca Nasıl Hatırlayabiliriz?