HABER
09 Nisan 2019 ( 180 izlenme )
Reklamlar

4 Öğrencinin Yaptığı Akıllıca Ve Harika Projesi Sayesinde, Taciz Olayları Azalacak. İşte O Harika Proje

Özellikle kötü niyetli insanların sıkça başvurduğı bir olaydır. Kadınların içeceklerine ilaç katıp karşısında ki kişinin bayılmasını sağlayıp ona taciz ve tecavüz gibi kötü olaylara sebep vermek. 
İçeceklerine ilaç karıştırılan kadınların sayısı dünya çapında hiç de az değil. Aslında birçok taciz ve tecavüz vakasında içeceklerine ilaç karıştırılan kadınlar bulunuyor.

Böyle olaylar sadece halka açık alanlarda gerçekleşmiyor. Aynı zamanda ev partilerinde de benzer durumlarla karşılaşmak mümkün. Kuzey Karolina Üniversitesi’nden dört öğrenci, içeceklerine ilaç karıştırılan genç kızları ve kadınları korumak adına bir projeye imza attı.

Projeyi öğrenince bayılacaksınız!

Aldıkları bir derste öğrencilerden proje yapmaları istendi. Dört zeki gencin aklına da harika bir fikir geldi. Projenin adını ‘Gizli renkler’ koydular.

Dört genç çocuk öyle bir oje tasarladılar ki tırnağınızda bu oje varken parmağınızı içeceğe soktuğunuzda eğer içecekte ilaç varsa ojenin rengi değişiyor.

Dört genç projelerinin duyulması için hemen projeye ait Facebook, Instagram sayfaları ve bir internet sitesi açtılar. Projenin ilerleyen kısmında erkeklerin de projeden yararlanması sağlanılıyor. Renksiz oje üretilerek, yine içkide ilaç olması halinde ojenin renginin değişmesi sağlanacak.

Proje hala gelişme kapsamında. Şu anda sadece bazı renkler var ve sadece bazı ilaçlara karşı duyarlı. Gerçekten de kadınlarımızı ve genç kızlarımızı koruyacak harika bir yöntem. Tek yapmaları gereken oje sürmek.

Projenin yaratıcıları polislerle de görüşmekte. Böylelikle proje hukuki açıdan da önem kazanacak ve kanıt olarak gösterilebilecek. Böyle bir ürüne ihtiyaç olması bile aslında üzücü. Ancak günümüzde artan tecavüz ve taciz oranlarını düşürmesi için mükemmel bir ürün. Ürün piyasaya sürülene kadar içtiklerinize dikkat edin.

Ürün henüz satılmıyor. Proje tamamlanma aşamasında ve patenti hazır. Muhtemelen satılmaya başladığında öğreneceksinizdir. Hemen harika projeyi paylaşın.

Önerilen İçerikler

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Şehitimizin Ağlatan Vasiyeti Dün Gerçekleşen Seçimde Sandığınızdan Hangi Partinin Çıktığını Öğrenmek İçin Tıklayınız Çocuğun Annesinin Söyledikleri Şok Etti! Günlerdir Haber Alınamayan Sedanur'la İlgili Flaş Gelişme