EĞİTİM
15 Mart 2019 ( 50 izlenme )
Reklamlar

2018 Yılında En İyi Çocuk Yetiştiren 10 Ülke

Danimarka US News & World Report göre 'nin yıllık 'En İyi Ülkeler' sıralamasında. İsveç, iki yıl boyunca listedeki en üst sırada yer aldı.
İnsanların ulusların küresel ölçekte nasıl algılandığını anlamalarına yardımcı olmak için, 21.000'den fazla katılımcı 80 ülkeyi 65 özelliğe göre sıralayarak değerlendirdi. Bunların arasında ekonomik etki, güç, vatandaşlık ve yaşam kalitesi vardı; bunlar her ülkenin modern bir millet olarak başarısını toplu olarak belirlemeye yardımcı oldu.


Çocuk yetiştirmek için en iyi ülkelerin hangisi olduğunu belirlemek için araştırmacılar şu sekiz kriteri göz önüne aldı: İnsan haklarına verilen önem, aile dostu olmak, toplumsal cinsiyet eşitliği, mutluluk, gelir eşitliği, güvenlik düzeyi, gelişmiş eğitim sistemi ve gelişmiş sağlık hizmeti sistemi.

Doğum izni politikaları bu sıralamalara dahil edilmemiş olsa da, Danimarka ve İsveç dahil olmak üzere en üst sıralarda yer alan ülkelerin bu konudaki en “cömert” ülkelerden bazıları olduğu çok açık.

Sıralamalar, üç yıldır Pennsylvania Üniversitesi ve global tüketici araştırma şirketi Y&R BAV Group tarafından yürütülen “2018 En İyi Ülkeler Raporu” adlı projenin bir parçası. İşte bu rapora göre 2018 yılında çocuk yetiştirebileceğiniz en iyi 10 ülke:

1. Danimarka

2. İsveç

3. Norveç

4. Finlandiya

5. Kanada

6. Hollanda

7. İsviçre

8. Yeni Zelanda

9. Avustralya

10. Avusturya

 

Kaynak: https://www.cnbc.com/2018/02/06/us-news-world-report-2018-top-10-best-countries-to-raise-children.html

Önerilen İçerikler

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Çocuklarınızı Kötü Eğitmenin Yolları Düzenlediği eğlenceli ve gerilim dolu yarışma ile öğrencilerine genel kültür aşılayan öğretmen gibi öğretmen Kedilerden Hayata Dair Nokta Atışı 14 Tespit Kalemle tabağa çöp adam çiziyoruz.Kısa bir süre bekleyerek su ekliyoruz.Sonra mı ? Izle ve gör.